Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Sufi inancında “Nur-i Muhammedi” ihtiyacı * BM’nin tek işlevi İsrail’e destek olmak mı? * Salih'in öldürülmesi ve Yemen'de değişen dengeler * Kudüs, Batı Şeria ve Gazze şehitlerini uğurladı * ABD’nin yeni ulusal güvenlik stratejisi: Ortalık iyice karışacak * Veda Hutbesi ve insan hakları (2) * Ümmetin İslam İşbirliği Teşkilatına çağrısı * Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler * Putperest Müminler * 'Hiçbir günah, Allah’ın rahmetinden büyük değildir'

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 154334
Toplam 405467047
En Fazla 606285
Ortalama 154287
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Yıldırım: Irak'ta statü değişikliğine gidilirse haklarımızı kullanırız

"Türkiye, ulusal güvenlik meselesi konusunda, uluslararası ulusal anlaşmalardan, ikili anlaşmalardan doğan haklarını kullanmakta kararlıdır, tereddüt göstermez. Nedir bu anlaşmalar? Lozan Anlaşması, Madde 3, Madde 16. 1926 Ankara Anlaşması, 1946 Türkiye ile Irak Arasında Dostluk, İyi Komşuluk
2017-12-18 - 17:40

Yıldırım: Irak'ta statü değişikliğine gidilirse haklarımızı kullanırız

 

 

Başbakan Yıldırım, Türk-İş Genel Merkezini ziyaretinin ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Türk-İş'e ziyaret gerçekleştirdiklekini söyleyen Yıldırım, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türk-İş Yönetim Kurulu üyeleriyle çalışma hayatına ilişkin meseleleri ele aldıklarını belirtti.

Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, iş camiasının yaklaşık yüzde 80'inin temsil edildiğini kaydetti.

"Taşeron işçilerin görüşmede gündeme gelip gelmediği" sorusuna Yıldırım, şu cevabı verdi:

"Türk-İş'e gelip taşeron konusunu konuşmamak olmaz. Bu konu için hükümet olarak uzun süreden beri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Maliye Bakanlığımız ve diğer ilgili bakanlarımız çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda çalışan taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar, çeşitli alternatifler dikkate alınarak tamamlanmak üzere. Buradaki son tarihimiz, bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Bu yönde de çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kuruluna gelecek, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda görüşülecek. Varılan sonuç kamuoyuyla paylaşılacak."

IKBY'nin referandum kararı

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantısının yapılacağı hatırlatılarak, "Toplantılar öncesinde Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ne çağrınız olacak mı? İki kritik toplantıdan ne bekleyelim?" sorusunu da yanıtladı.

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin (IKBY), 8 Haziran itibarıyla 25 Eylül'de referanduma gitme kararı aldığını, bu kararın dünya kamuoyuna açıklanmasından itibaren Türkiye'nin, bunun çok yanlış bir karar olacağını defalarca ifade ettiğini vurguladı. Yıldırım, şunları kaydetti:

"Hükümet Sözcümüz, biz, Cumhurbaşkanımız, bunu çeşitli vesilelerle ifade ettik ve kendilerine de bu yanlış karardan vazgeçmelerini defalarca telkin ettik. Geldiğimiz noktada baktığımızda, bu karara uluslararası alanda hiçbir destek yok. Ülkelerin hemen hemen tamamı bunun yanlış bir karar olduğunu ve bu referandumun yapılmaması gerektiğini ifade ettiler. Ayrıca Türkiye, Irak, İran komşu üç devlet de bu konuda doğabilecek, telafisi imkansız sonuçların olacağını yine Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'ne defaatle anlattık ancak şu ana kadar burada herhangi bir değişiklik yok. Aslında meselenin kaynağı olan Irak Merkezi Yönetimi ile Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi arasında anayadan kaynaklanan hakların tam anlamıyla uygulanmadığı ve burada merkezi hükümetin, bölgenin beklentilerine karşılık vermediği yönünde şikayet var. 'Biz bu konuda da gerekli desteği, katkıyı yaparız, aranızdaki anlaşmazlığı da giderebiliriz.' diye teklif de götürdük. Fakat şu ana kadar beklediğimiz olumlu adımı görmedik."

"Barzani bu inattan, bu sevdadan vazgeçmeli"

Referandum kararı ve referandumun gerçekleşmesinin, Türkiye'nin ulusal güvenlik meselesi olduğuna dikkati çeken Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, ulusal güvenlik meselesi konusunda, uluslararası ulusal anlaşmalardan, ikili anlaşmalardan doğan haklarını kullanmakta kararlıdır, tereddüt göstermez. Nedir bu anlaşmalar? Lozan Anlaşması, Madde 3, Madde 16. 1926 Ankara Anlaşması, 1946 Türkiye ile Irak Arasında Dostluk, İyi Komşuluk Anlaşması ve 1983 Türkiye-Irak Sınır Güvenliği ve İşbirliği Anlaşması. Kısacası işin özü şudur: Gerek Suriye'de gerekse Irak'ta mevcut statülerde, bu devletlerin statülerinde değişikliğe gidecek herhangi bir girişim, anlaşmalardan doğan haklarımız çerçevesinde Türkiye'nin hiçbir zaman kabul etmeyeceği bir sonuçtur. Bunun gereği de yapılacaktır. Ben buradan bir çağrı daha yapmak istiyorum: Henüz zaman bitmiş değil. Kuzey Irak Yönetimi, Barzani bu inattan, bu sevdadan vazgeçmelidir. Bütün dünyanın karşı çıktığı ve açık olarak ikili ve uluslararası hukuka aykırı olarak inatla yapmaya çalıştığı bu referandum bölgedeki Kürt kardeşlerimizi için de hayırlar getirmez, bölge için hiç hayırlı olmaz. Bölgede zaten sorunlar var. PKK, DEAŞ terör örgütü var, Suriye'de PYD/YPG, DEAŞ örgütleriyle mücadele var. Sorunlara yeni sorunlar ilave etmekten kaçınmaları gerek."

İhtilaflı bölgelerin, "Kerkük'ün meseleye dahil edilmesinin apayrı bir fecaat olduğunu vurgulayan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Kerkük bilindiği gibi esas itibarıyla demografik yapısı oldu bittilerle değiştirilmeye çalışılmış bir şehirdir. Esasen orijinal nüfusuna göre Kerkük'ün yüzde 70'i Türkmen. Dolayısıyla demografi yapı değiştirilmiş olduğu için orada yapılabilecek bir referandum aslında yanlış kişilere sorularak yapılmış referandum olacaktır. Bu, tamamen hukuksuz bir durumdur. Adı üstünde ihtilaflı bölge. O bakımdan neresinden bakarsak bakalım, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin giriştiği bu maceradan, bu sevdadan vazgeçmesi gerekir. Bir kez daha yıllarca bölgenin istikrarı, bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimizin barışı, huzuru için gerekli desteği veren Türkiye olarak bunu hatırlatıyoruz. Ümit ederiz ki bu referandum gerçekleşmemiş olur."

"Tezkere bir yıl süreyle tekrar yenilenmiş olacak"

Başbakan Yıldırım, TBMM'de yarın görüşülecek Başbakanlık Tezkeresi'nin kapsamına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

"Gelen tezkere, Türkiye'nin güney kara hudutları ötesinde ve mücavirinde olabilecek her türlü ülkemiz aleyhine, ülkemiz milli güvenliğini tehdit edecek gelişmelere karşı müdahale hakkını veriyor. Asker gönderme hakkını veriyor. Bu da yine uluslararası sözleşmeler ve BM kararları çerçevesinde. Uzun yıllardan beri bu yenileniyor. Biliyorsunuz PKK ile mücadele ediyoruz. O çerçevede yenileniyor. Bu kez de 30 Ekim'den geçerli olmak üzere bir yıl süreyle tekrar yenilenmiş olacak. Yarın Meclisimiz konuyu enine boyuna değerlendirecek, müzakere edecek ve kararını verecek. Zaman üzerinde durmaya gerek yok. Zaten 30 Ekim'de dolacağı için zamanlıca ve yaşanan gelişmeler dikkate alınarak böyle bir çağrı yapmış olduk. "

TEOG'un kaldırılması

Başbakan Yıldırım, TEOG'un kaldırılması ve yapılacak yeni düzenlemeye ilişkin soru üzerine de "TEOG bir sistem değildir. Dolayısıyla, ortaokuldan liseye geçiş usulünde bir sistem değişikliğine gidilmiyor." dedi.

"Bilinen nedir; TEOG okullarda yapılan yazılı sınavların her sömestr birer tanesinin merkezi yapılması." diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Yani Ankara tarafından bütün okullarda yapılması. Dolayısıyla bunun yerine yine okullarda sınav yapılmaya devam edilecek ve ortaokuldan liseye geçiş veli, okul, öğrenci ve öğrencinin ilkokuldan orta sona kadar ilk 8 yıllık başarı durumları dikkate alınarak lisede hangi tarafa yönlendirileceğine karar verilecek. Dolayasıyla TEOG yerine geçecek uygulamayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığımız çalışmaları alternatifli olarak sürdürüyor. Bu Bakanlar Kurulunda görüşülmeyecek ama daha sonraki Bakanlar Kurulunda konuyu görüşmüş olacağız. Ben burada velilere, anne babalara şunu söylemek isterim: Hiçbir şekilde yavrularımızın, velilerin mağduriyetine yol açacak bir uygulamaya fırsat vermeyeceğiz. Böyle bir endişe olmasın."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa ettiği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine de Başbakan Yıldırım, "Bu konuda bugün içerisinde Kadir Bey bir açıklama yapacak." dedi.

Ziyaretten notlar

Bu arada Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile aynı araçta Türk-İş Genel Merkezi'ne geldi. Başbakan Yıldırım'ı, makam aracından inişinde Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken karşıladı.

Basın kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşmede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da hazır bulundu.

Başbakan Yıldırım, açıklamalarının ardından kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı, onlarla fotoğraf çektirdi.

 

star


Keyword : radyo vakit - star - binali yıldırım -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor'
"Rabbimiz Kur'an-ı Azimüşşan'da, 'Andolsun ki Rasulullah'ta sizin için Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güze
Devletin Milli Piyangoyla imtihanı
Dini hassasiyeti yüksek bir kadronun ağırlıkta olduğu, iç ve dış muhalif çevreler tarafından ülkeye Şeriatı getirmeye çalışmakla itham edilen Ak Parti
Okumadan olmaz
Okumak, başlamaktır. Okumak, lâin şeytanı taşlamaktır. Okumak, kirlenmiş, islenmiş hayatı aklamaktır. Okumak, köhnemiş zihinleri ve fikirleri
Kredi kartı - 2: Kredi kartının Hükmü
Kredi kartı, bir sözleşme çerçevesinde banka ile bireysel veya kurumsal kişilere verilen, bankanın bu kişilere (sözde) itimat ederek borç vererek/kred
Erdoğan: Gençleri, çocukları adeta terör estirerek vuruyorlar
Erdoğan, Trump'ın 'Ben yaptım oldu.' anlayışıyla hareket etmek istediğini belirterek, "Dünyayı yönetmek bu kadar, kusura bakmayın, kolay değil. Güçlü
Trump’a kızacağımıza, kendimize kızalım!
ABD’ye kızıyoruz.. 20 yıldır ertelenen bir yasayı hayata geçirdiği için Trump’a kızıyoruz. ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklama
‘Seni unutursam Ey Kudüs..’
Amerikan Başkanı Trump, ‘Uluslararası hukuk, yani ben!..’ dercesine bir zorbalıkla, Kudüs’ü İsrail rejimine sunmak hakkını kendinde görüyor. Kudüs, Q
Erdoğan: Kudüs kırmızı çizgimizdir
Erdoğan, ABD'nin, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiasını sert ifadelerle eleştirdi. Erdoğan, kamuoyunda merakla beklenen taşeron işçil
Erdoğan: Bazı sinyaller alıyorum!
Erdoğan, AK Parti Muş 6.Olağan İl Kongresi'nde bir konuşma gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmasında bazı sinyaller aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan
Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi Resmi Gazete'de
Yönetmelikte ayrıca görevlilerin yetki sınırlarına ilişkin de düzenlemeye gidildi. Bu kapsamda ilgili madde, "Bu yönetmelik hükümlerine göre kendileri
1 -


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat