Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Erdoğan çok sert uyardı: Ezer geçeriz * Milli Mücadele döneminde de Afrin'e harekat düzenlendi * Nedir bu terbiyesizlerden çektiğimiz? * Bizdeki solcular nankördür; ağlayıp sızlarlar, arkadan hançerlerler! * ‘Savaş kışkırtıcıları-barış kışkırtıcıları’... * Erdoğan: Afrin operasyonu başladı * İslamda Kardeşlik Ruhu * Kur’an Talebesi Müritliği * Sağırdırlar, Dilsizdirler, A’madırlar... * Müslüman bir Devlet Hangi Gerekçelerle Savaş ilan edebilir? (Video)

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 138601
Toplam 411464852
En Fazla 606285
Ortalama 154569
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Fetullah Gülen 'Peygamberlik' istiyordu

Demir, Gülen için 'Kendini Allah tarafından seçilmiş, Allah ile konuşan, müritlerini 12 Havarilere benzeten bir kişilik olarak gördü. İslam dinini Hristiyanlaştırıp yeni bir din elde edecek ve kendisi de bu dinin Peygamberi olacaktı' dedi. 17/25 Aralık'ta açığa çıkan ve 15 Temmuz ile iç savaş çıkarmayı ve Türkiye'yi müdahaleye açık
2018-01-21 - 17:48

Hilmi Demir: Fetullah Gülen 'Peygamberlik' istiyordu

 

 
17/25 Aralık'ta açığa çıkan ve 15 Temmuz ile iç savaş çıkarmayı ve Türkiye'yi müdahaleye açık bir ülke haline getirmeyi hedefleyen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) son derece hiyerarşik yapılanması ile dikkat çekerken, örgüt lideri Gülen'in öğretileri ve söylemleri de dikkatleri çekiyor. Kendisininin Allah ile konuştuğunu iddia eden ve karmaşık söylemler içeren uzun "sohbet"ler yayınlayan Gülen'in konuşmaları mercek altında...

Darbe girişimi sonrasında Fetullah Gülen'in yazıları, kitaplarını, vaazlarını tek tek inceleyerek en detaylı araştırmayı yapan Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Bölge Çalışmaları Program Danışmanı; aynı zamanda Radikalleşme, Selefilik, İslami Hareketler Uzmanı olan Prof. Dr. Hilmi Demir, Takvim'den Ali Değirmenciye verdiği röportajda FETÖ için "Kendini Allah tarafından seçilmiş, Allah ile konuşan, müritlerini 12 Havarilere benzeten bir kişilik olarak gördü. İslam dinini Hristiyanlaştırıp yeni bir din elde edecek ve kendisi de bu dinin Peygamberi olacaktı" dedi.

 
 
İşte Demir'in açıklamaları:

Gülen Örgütü nasıl bir yapıdır? 

 
 
Gülen Örgütü bildiğimiz şekilde geleneksel, klasik bir tarikat değildir. FETÖ'de hem sembolik bir dil var hem askeri bir jargon var, hem de istihbarat dili var, oldukça mitolojik unsurlar var... Bütün bunları bir araya koyduğunuz zaman bu yapı 'HiBRİT' bir yapı. Doğal değil. Tarih boyunca bu gizem; ezoterik, batıni yada Masonik örgütlenmelerde çok fazla görüyoruz zaten.
 
 
"KENDİNİ MESİH SANIYOR"
 
 
Ezoterik bir örgüt diyorsunuz ne demek istiyorsunuz? 

Günümüzün Hasan Sabbah'ı... Nizai İsmailiğin bir koludur bu. Aşırı Şii tarikatlar vardır.

 
 
Nedir bunların amacı? 

Bunların hepsinin ilahlaştırdıkları bir liderleri vardır. Dünyanın sonuna doğru bu dünyayı yönetecek topluluk olduklarına inanırlar. Bulundukları toplumlarda iktidarı devirerek Mesih'in ya da Mehdi'nin gelişini hızlandırmak isterler.

 
 
Gülen kendini bir Mesih mi görüyor? 

Fetullah Gülen kendisinin Mesih'in manevi şahsiyeti olduğunu söylüyor. Mesih'in misyonunu taşıyan kişi olduğunu ima ediyor. Zaten amacı da sadece Türkiye'de bir darbe yapıp burayı ele geçirmek değil. Kendi ifadelerinde de var; onun amacı bütün bir dünya imparatorluğu kurmak. Onun için de Müslümanlık ile Hristiyanlığı birleştirmek amacını taşıyor.

 
 
Diyalogun amacı yeni bir din mi? 

Dünyanın sonuna doğru Hristiyanlık ile İslam'ın iç içe geçeceği, bu anlamda İslam'ın da Hristiyanlaşacağı, bu iki dinin birleşerek yeni bir dinin dünyayı yöneteceğini iddia ediyor. 1990'lardan önce ve sonra konuşma ve metinlerinde de bunları buluyoruz.

 
 
FETÖ'nün kafasındaki din nasıl?

FETÖ lideri metinlerinde bu var; teokratik bir düzen kurmak istiyor. Bir tür Papa'lık gibi. Papa, Tanrı adına konuşur. FETÖ neden Sünni dünyada böyle bir yapı olmasın diye düşünmektedir. Kafasında teokratik, kendi yetkisinde olan, kendisinin yeni hükümler koyabildiği, baş yücelerle yönettiği yeni dünya düzeni ve yeni bir din anlayışını hayata geçirmek istiyor.

 
 
'GÜLEN'E İSYAN ŞİRK'
 
 
Kurumlara sızma ve insanlara kumpas kurmayı nasıl yapıyorlar?

Bizzat Fasıldan Fasıla kitabında, 'Bir yandan hasım cepheyi, mükemmel işleyen haber alma teşkilatıyla içinden tanırken' diyor. Hatta öyle ki, onlar bizim içimize asla sızamamalı diyor. Bu açıklamalardan anlıyorsunuz ki, istihbarat yapmasının sebebi kendi sırrının ifşa edilmemesini sağlamak.

 
 
FETÖ lideri ne kazanç sağlıyor?

Her şeyi bilen adam olmak. Her şeyi bilen adam olunca kendisine müthiş bir karizma sağladı. Kendisinin karizmatik kült kişiliğini inşa ediyor. Hasan Sabbah'ın her mahallede bir istihbarat elemanı vardı. İşte bundan dolayı paralel yapı diyoruz.

 
 
FETÖ kendisini peygamberimiz ile benzer görmesi durumu var ...

Buna Gülen'in inandığını düşünüyorum. Işık evlerini darü'lerkama benzetiyor. Peygamberimiz zamanında müşriklerin içine İslam'ı yaymak için gidenlerin kaldıkları evleri Işık evlerine benzetiyor. Kendisinin sürekli Hz. Peygamber ile görüştüğünü, onunla sürekli hemhal olduğunu belirtiyor. Hz. Peygamber'in Allah ile iletişimde olması misyonunun kendisinde de olduğu imasında bulunuyor. Ona isyan etmek nasıl Allah'a isyan ise 'bana da isyan Allah'a isyandır' demeye getiriyor.

 
 
Sır Kardeşliği kavramı örgüt içinde var. Bu ne demek? 

Konuşma ve yazılarında tedbir ve kitmânilik diye kavramlar kullanıyor. Sır Kardeşliği örgütün içinden dışarıya bilginin sızmamasıdır. Gülen, amacının gerçekleşeceği güne kadar bu çalışmaların sürdürülmesinin sağlanması için hasım cephe olarak gördüğü kesimlere kesinlikle bilgi sızdırmamaktır.


 
 
"MASONİK BİR YAPI GİBİ"
 
 
Örgüt içerisinde nasıl bir yapı var? 

En başta bir lider vardır ve seçilmiş biridir. Tartışılmaz ve kararları kesindir. Grubun tamamı da bu liderden dolayı kutsanmıştır. Onun için FETÖ kendisine tabi olanlara KUTSİLER diyor. Gruba itaat, ona itaat ona itaat de Allah'ın yeryüzündeki iradesi ile eşleştiriliyor. Bu da totaliter bir yapı doğurmaktadır. Sadece Gülen'in kitapları okunuyor. Evlere onların gazetesi gidiyor. Başka şeylere izin verilmiyor.

0x0-peygamberlik-istiyordu-1505084351603
 


Masonik yapılanma gibi mi?

Örgüt yapılanması açısından bunların arasında fark yoktur. Bu tür örgütler hep birbirine benzemektedir. Ana Sınıfından alarak okutmaya başlıyorlar mezun olana kadar. Bu durum grubu dışarıdan yalıtıyor ve grubu da katılaştırıyor.

 
 
Böyle bir örgütün ABD ve CIA ile ilişkisi olabilir mi?

Stratejik olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Gülen Örgütü bütün dünyada çok farklı coğrafyalarda bu kadar rahat bir şekilde hareket edebiliyorsa Amerika'nın dünya siyaseti ve politikaları örgütleri ile yan yana geliyor ve destek alıyordur.

 
 
"MÜSLÜMANLIĞIN VATİKAN'I"

Neden destekliyorlar? 

Bakın İslam dünyası ikiye ayrılır bir yanda Şii bir yanda da Sünni dünya yer alır. Şii dünya İran devrimi ile tek blok olmuştur. İran Şii dünyanın Vatikan'ıdır. Sünni Dünya ise Osmanlı dağıldıktan sonra çok parçalı hale gelmiştir. Bu hem iyi hem kötüdür. İyidir kolay yönetilir kötüdür küresel politikalara aykırı çok ses çıkabilir. Sünni dünyanın hepsinin olmasa da büyük çoğunluğunun Şiilik gibi bir daha ılımlı bir liderlik altında ruhani Vatikan'ın olması, işe yarayabilir. İşte bence Gülenle bunu denediler. Eğer 15 Temmuz olsa idi Gülen Sünni dünyanın Vatikan'ı olacaktı. İran ile Şii dünya Selefilik ile Arap dünyasını etkisizleştirdiler. Gülen ile de Kuzey ve Güney İslam'ını etkisizleştireceklerdi.

 
 
15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamadılar. Şimdi örgüt neler yapacak? 

Büyük bir Türkiye karşıtı ilk diaspora oluşacak. PKK ve Ermeni diasporasının yanında bir de İslam dünyasında sünni dünya için Türkiye karşıtı yeni bir diasporamız olmuş olur. Böylesi bir diaspora Ermeni, ne PKK ve ne de Şiiliğe benzeyecektir. Bu hareket Türkiye'yi gönül coğrafyasının her yerinde zora sokacaktır.

 
 
Örgüt neye doğru dönüşecek? 

Türkiye'den merkezi batıya taşıyarak, büyük parçası yeni bir dini merkez oluşturacaklar. Türkiye'de örgüt üyelerinin bir kısmı tutukladı ve cezaevlerindeler. Süreç iyi yönetilemezse, (12 Eylül darbesinde PKK'da gördüğümüz gibi) bu örgütün içinden küçük küçük silahlı radikal örgütler çıkacaktır.


 
 
HERKÜL, YUNAN MİTOLOJİSİ'NDEN
 
 
FETÖ'nün mesajlarının verildiği sitenin ismi Herkül! 

Herkül, Yunan Mitolojisi'nde Zeus'un oğludur. Zeus da insan tanrısının en üstünü... Herkül ayrıca ona verilen 12 imkansız görevin tamamını yerine getiren kişidir.

 
 
Peki FETÖ neden bu kadar Herkül'e önem veriyor bunu önemsiyor?

Zeus, Amerikan kültürü açısından çok önemlidir. Hatta Washington'un Zeus'a benzeyen bir heykeli de yapılmıştır. Onunla çok benzerlik kurulur. Zeus Amerika'yı temsil eden bir kahramandır.


 
 
KATOLİK NİKAHI KIYIYORLAR
 
 
Gizli Örgüt bölümü nasıl? 

Kalplerini kazandıklarını iyice emin olduktan sonra gizli organizasyon bölümüne aktarıyorlar. Burada Katolik nikahı kıyılmış oluyor ve hiç bir şekilde birey örgütten kopamıyor.

 
 
Bunu nasıl sağlıyorlar? 

Önce çocukların gönlü kazanılır, sonra ailelerin katılımı sağlanır. Anaokulundan alıyor mezun edip sonra da iş veriyor. Katolik nikahı dediğimiz süreç bundan sonra başlıyor. Ardından sınav sorularının çalınması gibi

 
 
HZ. İSA VE 12 HAVARİ

FETÖ'nün üst yapısı Hz İsa ve 12 Havarisi ile benzerlik gösteriyor. Adamlarını havarisi olarak görüyor. Baş Yüceler'in de kendi havarileri olduğunu metinlerinde ima ediyor. 12 rakamına rastlıyoruz sürekli. Bu da çok ilginç.

 
 
TAKİYYE HELALDİR

Bütün batıni ekoller takiyye yaparlar. İnançlarını istedikleri gibi yaşayana kadar takiyye ve hile yapmak helaldir. Bukalemun gibi bulundukları toprağa adapte olabilirler. Hristiyanla Hristiyan, haham ile haham oldular. Bulundukları yerde çok kolay yayıldılar ve güç kazandılar. Hasan Sabbah'ın Fedai ve Dâî örgütlenmesi vardı. Daileri propagandistti. Bir Dai gittiği toplumun dilini en iyi kullanan, pozitif bilimleri en iyi bilen, belagatı en iyi olandır. Aynı Gülen Örgütü'ndeki abi ve ablaları gibi... Fedaileri de askeri operasyon yapan elemanları idi. Gülen Örgütü'nün de fedaileri asker ve polis yapılanması idi.


 
 
TANRI İLE KONUŞTUĞUNU SÖYLÜYOR
 
 
Kitaplarının ismi Prizma. Anlamı nedir? 

Prizma ezoterik terimlerde çok ilginç bir semboldür. Tepede tanrısal ışığa ulaşan seçkin bulunur. Bu kişi seçilmiş, mesih ve büyük kurtarıcı kabul edilir. Onun altında ise ona tabi olan seçkinler vardır. FETÖ'de bunun karşılığı Baş Yüceler'dir. FETÖ Tanrısal olanı doğrudan ilahi olandan aldığı bilgiyi hemen altta bulunan Baş Yüceler sınıfına aktardığını ve oradan süzülerek en aşağıya halk tabanına doğru bu bilginin kademe kademe işlenmesi gerektiğini aktarıyor Prizma.

 
 
FETÖ Allah ile arasında kendisini Peygamber pozisyonuna mı koyuyor? 
 
Gülen'in Prizma sisteminde 'peygamberlik sona ermiş olabilir ama Allah ile iletişim hala devam ediyor' diyor. FETÖ Prizma kitaplarında için 'Bunlar eğitim ile elde edilen bilgiler değildir. Bu bilgiler bana Tanrı tarafından verildi. 'Benim doğumum, yaşarken başıma gelenler mucize, sürekli korunuyorum. Depremleri durdurabiliyorum. Benim sözüm Tanrı katında çok makbul' diyor. 
 
 
 
hilmi demir
venhar

Keyword : radyo vakit - hilmi demir - venhar -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Bizdeki solcular nankördür; ağlayıp sızlarlar, arkadan hançerlerler!
2 sene önce bizdeki solcular ağlıyordu: “Kobani’de insanlar ölüyor. Niye el uzatmıyorsunuz? Niçin insanları ölüme terkediyorsunuz?” “İnsanlar ölüyo
Kazakistan'da başörtülü öğrencilere engel
Kazakistan’da kız öğrenciler başörtü çıkartma zorunluluğu yüzünden derslere girmiyor. Yerel medyaya çıkan haberlere göre, Atyrau ilinde 50'den fazla
Zekat Ve İnfak Ekseninde Ekonomik Alanımızın İnşâsı
Zekât kelimesi hem “arınmak” hem “artmak” anlamlarına gelir. Zekât, vereni manen arındırıp malın bereketini artırdığı için ona zekât denmiştir. Zekât
Af(e)rin!.
“Üç madde”yi de metafor olarak yazmadım, gerçekten üç; I. ABD bugüne kadar Suriye’deki meşruiyetini ‘DAEŞ’le mücadele’ üzerinden izah ve kabul ettirdi
İsrail’in, vatandaşlarımıza uyguladığı zulüm!
Son dönemde Kudüs’e ziyaret amaçlı giden birçok Türkiye vatandaşı, Telaviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda ağır ihlallere ve onur kırıcı muameleye tabi
11 yaşındaki Müslüman kıza makaslı saldırı
Kanada'nın Toronto kentinde sabah okuluna gitmek üzere yürüyen 11 yaşındaki Khawlah Noman'ın yanına yaklaşan saldırgan, makasla başörtüsünü kesmeye ça
"Rohingya Projesi"ile Arakanlı Müslümanlar kimlik sahibi olacak
Arakanlı Müslümanlar, "Rohingya Projesi" ile kimlik sahibi olacak ve bulundukları ülkelerde kendilerini tanıtabilme fırsatı elde edecek. İnternette w
28 Şubat Brifingli yargı kararları iptal edilsin!
Birilerince bin yıl sürecek, birilerince ise bitti denilen 28 Şubat Darbesi, üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen, özellikle cezaevlerinde tutulan Müslüm
Biz neden hayırlı yolda network ağları kuramıyoruz?
Düşünce Mektebi Karar Gazetesi yazarı Yıldız Ramazaoğlu ile İsrail sorunu ile ilgili söyleşi yaptı. İsrail sorununa faklı bir açıdan bakan Ramazanoğlu
Gayrimüslim bir ülkede okumak veya yaşamak dinen sakıncalı mıdır? (Video)
Gayrimüslim bir ülkede okumak veya yaşamak dinen sakıncalı mıdır?
1 - Milli Mücadele döneminde de Afrin'e harekat düzenlendi
2 - Erdoğan çok sert uyardı: Ezer geçeriz


Abdullah Yıldız

“Başka Kur’ân Getir” Diyenler

16/01/2018 - 13:21

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat