Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
İNDİRİLEN DİN'E EVET, ÖTEKİ DİN'LERE HAYIR
* Trump asıl oyuncu değil, sadece satrançtaki bir taş! * Kur'an'da Terhib ve Terğib * Düşman artık Dağın arkasından gelmiyor * Gerçek şu: Siz Fetö’ye değil, bize düşmandınız * FETÖ Kırgızistan'ı rehin almış * İslam dünyasının özeleştiri ihtiyacı * Küresel belirsizlik döneminde Almanya ve ABD'nin Türkiye politikası * Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ürdün'de 'birlik' çağrısı * Peygamber bile olsa insanları hidayete erdiremez. (Video) * 70 Maddede Tefsir Usulümüz

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 86719
Toplam 381591289
En Fazla 606285
Ortalama 152028
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

FETÖ bir CIA projesidir!

Herkes biliyor ki, FETÖ başından beri bir CIA Projesidir ve bu konuda kilit rol üstlenen kişi de aynı zamanda CIA için çalışan MİT müsteşarı Fuat Doğu’dur. Ve tabii CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek. Onu DİB ile buluşturan da DİB Başkan Yardımcısı Yaşar Tunagür. Aynı gün Hürriyet’te Savaş Özbey’in
2017-08-22 - 14:34

FETÖ bir CIA projesidir!

 

 

Geçen gün Hürriyet’te Akif Beki’nin “Fetullah’ın ‘Delikanlı’sı kim?” diye bir yazısı vardı.. Tarık Buğra’nın ‘Gençliğim Eyvah’ isimli, 1977’de önce Tercüman’da tefrika olarak yayınlanan, 1979’da da kitabı basılan bir romanından söz ediyordu. “Fetullah’ın Sızıntı dergisini çıkarmaya başladığı yıl, 1979. Devlete ilk sızma faaliyetlerine de izleyen yıllarda girişiyor” diyor Beki.

Beki’ye göre “Muhtemelen, sanıldığı gibi CIA ya da başka yabancı servisler vermedi ona bu fikirleri. Büyük ihtimalle roman, amacının tersi bir etkiyle bu ilhamı verdi. Fetullah’a bir yerde hazır şablon sundu. Orada yerilen karanlığı aldı hayata geçirdi, gerçeğe uyarladı. Eğer böyleyse, FETÖ orijini itibariyle ‘Gençliğim Eyvah’ romanından çıkmış bir plan ve proje. Bizi içeriden çökertmek isteyen düşmanın beşinci kolu, sinsi uzantısı ya da gizli işgal tasarımı olarak başlamadı.”

Herkes biliyor ki, FETÖ başından beri bir CIA Projesidir ve bu konuda kilit rol üstlenen kişi de aynı zamanda CIA için çalışan MİT müsteşarı Fuat Doğu’dur. Ve tabii CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek. Onu DİB ile buluşturan da DİB Başkan Yardımcısı Yaşar Tunagür.

Aynı gün Hürriyet’te Savaş Özbey’in Kuzey Kore ile ilgili Hürriyet’in mantalitesine aykırı bir Kuzey Kore röportajı vardı. Özbey, “Kuzey Kore hakkında anlatılan, bilinenlerin tam tersi bir dünya”yı anlatıyordu. “Dünyanın bittiği yerde beş gün”başlıklı yazısında  bize. Durup dururken “Duvarın ötesi”ne bir yolculuk yapmak iyi bir fikir bence de!?

Tekrar konuya dönecek olursak, romanın ilk tefrika edildiği gazete “Tercüman”. Nazlı Ilıcak’ın kocasının gazetesi. Tercüman da, Nazlı Ilıcak da önemli isimler. Romanı yazan Tarık Buğra. Milliyetçi bir isim. Bu romanın ana fikrini bir başkası vermiş olamaz mı? Ya da roman Buğra’nın kendi hayal ürünü diyelim, Gülen bundan etkilenmiş olabilir. Ya da zaten CIA’nın bu konuda birçok senaryosu var. Dikkat edelim, yıl 1977-78. İran’da devrim rüzgarları esiyor. Yeşil kuşak konusu tartışılıyor. Soğuk savaş devam ediyor. Senaryoların bini bir para. Amerikalılar stratejik planlama konusunda sadece yön-eylem mühendislerinden yararlanmıyor, fütüristler ve tabii senaryo, roman, tiyatro yazarlarından da yararlanıyor. Onlara bilgi veriyor, bilgi alıyor.

CIA da bu romandan yararlanmış olabilir. Bunda bir sürpriz yok. Yani bütün bu bilgiler FETÖ’nün bir CIA senaryosu olduğu gerçeğini değiştirmez.

O “Delikanlı” kim bilmem. Bir romanı bütün ayrıntıları ile gelecekteki olayların şifrelerini içinde barındıran bir kitap gibi görmek, o romanı bir “kehanet kitabı”na, ya da bir örgütün “eylem senaryosu”na dönüştürür.

Geçen gün Haremeyn Turizm’in sahibi Ahmet Ziya İbrahimoğlu beyle konuşuyorduk. Şimdi kendisi birkaç yıldır yaptığı 45 günde Arapça öğreten bir kamp projesi ile meşgul. Söz döndü dolaştı FETÖ’ye geldi. O da bir hatırasını anlattı. 24 Kasım 1992 tarihinde Zaman  gazetesinde 3 gün peş peşe yayınlanan bir röportajından söz etti. Uzun bir röportaj. Yanlış anlamaya imkan vermemek için yayınlanmadan önce bir görmek ister röportajı. Ama bir gün sonra röportaj yayınlanır. İbrahimoğlu’nun “Tashih etme fırsatı bulmadan neden yayınladınız” sitemine, röportajı yapan muhabir Mahmut Çebi şu cevabı vermiş: (Şimdi bu kişi FETÖ’nün önemli isimlerinden biri ve FETÖ davasından aranan bir sanık olarak Almanya’da kaçak) “Bizim gazetemizde F. Gülen’in onayı olmadan hiçbir röportaj ve manşet yayınlanamaz; siz röportajınızda Sudan askeri darbesinden bahsediyorsunuz; F. Gülen’i heyecanlandırdınız; beni bile devre dışı bırakarak röportajınızı yazı işlerine kendisi bizzat vererek yayınlattı. Bunun için size kontrol ettirme fırsatı bulamadım.” 

Röportajı bulup okursanız F. Gülen’in darbe aşkını daha yakından görme fırsatı bulursunuz” der. 

Gülen’i heyecanlandıran şey ne biliyor musunuz! Darbeyi Turabi’nin adamları yapıyor, ama Turabi darbe yapacak arkadaşlarına, darbenin ilk saatlerinde beni de tutuklayacaksınız ve darbeyi kimin yaptırdığını kimse anlamayacak” der. İbrahimoğlu’nu bunu anlatıyor. Sudan’daki darbe ile ilgili ayrıntılardan söz ediyor. Bu da Gülen’i heyecanlandırıyor. Yani 90’lı yılların başında bu adamın kafasında darbe yapma fikri var.

Bu işler böyledir. Bazan bir kişi doğrudan, başından sonuna kadar içindedir de, işin gerçek boyunun ne olduğunu görmez, duyamaz, bilemez. Bu müessese körlüğü de olabilir, kibriti gözünüze çok yaklaştırdığınız için arkasında bir ormanı da kaybediyor olabilirsiniz, ya da “ol mahiler ki, derya içredir de deryayı bilmezler” hesabı.

Hani derler ya “ahir zaman”da öldüren niye öldürdüğünü, ölen niye öldürüldüğünü bilmeyecek” diye.. Bu bir cinnet mustatilidir ve birileri bu cinnet halinin hayat bulması için Şeytanın  taşeronluğunu üstleniyor, hem de Allah’ın adını kullanarak ya da toplumda itibar gören her ne var ise.

Ama bu Kuzey Kore güzellemesi dikkatimi çekti.. Hem de Hürriyet’te. Venezüella ile ilgili bakalım ne çıkacak. Türkiye’de Amerikan karşıtlığının etiketlenmesi gerek ABD’nin düşman ilan ettiği ülkelerle. Bu işler hep böyle olmuştur. DAEŞ de böyle bir senaryonun parçasıdır aslında. Gelişmelere bakınca, yarın bir aklı evvel çıkıp, Kuzey Kore de zengin, Türkiye’de de özgürlük yok, Kore’de de diye Türkiye’yi K. Kore’ye benzetmeye kalkarsa hiç şaşmam. Kedi yavrusunu yemeye karar verirse, onu fareye benzetirmiş. Biri de Türkiye’yi yemek istiyorsa, onu K. Kore’ye benzetmeye kalkması sürpriz olmaz.

Türkiye’yi dışarıdan kuşatma altına almaya çalışanlar, içeride kendilerine gerekçe oluşturacak örgütler ve eylemleri de yine kendileri örgütlemek isteyeceklerdir. Kontrollü bunalım stratejisi dedikleri şey böyle bir şey.. Ya da “Tavşana kaç, tazıya tut” politikası. Soğuk savaşta sağ-sol çatışması çıkarmak için yapılan da buydu aslında. Hâlâ ders almayacak mıyız?

Selâm ve dua ile..

 

abdurrahman dilipak

yeni akit


Keyword : radyo vakit - abdurranman dilipak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Trump asıl oyuncu değil, sadece satrançtaki bir taş!
Hollanda’yı biliyorsunuz, seçim olalı aylar oldu, hâlâ Wilders karşısında hükümet kurulamadı. Batı demokrasisi sorunlarını çözmüyor artık, sorun üreti
Katar'a askeri müdahale tehdidinden yumuşamaya
Terör ve her türlü aşırıcılıkla mücadele, teröristlere finansman ve barınak sağlamanın reddedilmesi, kışkırtma, nefret ve şiddetten vazgeçme ve diğer
Kur’an’da Salât Kavramının Anlamları
Günümüzde Kur’an meallerinin büyük birçoğunda “Salât” kavramına yalınızca şekli belli olan, bildiğimiz “Namaz” manası verildiği görülmektedir. Bu da k
FETÖ + Almanya + Bild + Hürriyet!
15 Temmuz darbe gecesinin imamı Adil Öksüz, Angela Merkel’in kanatları altında Almanya’da cirit atıyor! Aynen FET֒nün kaçak savcıları Öz ile Kara gib
Türkiye'nin 114 yıllık deprem karnesi
Türkiye'de 114 yılda can ve mal kaybının yaşandığı 6 büyüklük ve üzerinde 66 deprem meydana gelirken, 2000 ile 2017 yılları arasında meydana gelen 6 v
Netanyahu: Mursi'ye yapılan darbeye ortak olduk
"Mursi ile 2012 yılında birçok kez iletişim kurmaya çalıştık. Ancak bu yönetim bize, kardeş bir Arap ülkesini işgal etmiş bir düşman olarak bakıyordu.
Övgüde de Aşırıya gitmemek gerekir
Sizin bir kardeşiniz var ve kendini balkonda elleri demiri tutunarak sarkıtıyor bu sarkıtma karsısında nasıl bir duyguya girebilirsiniz ki?* Korku mu
Beyaz Baretliler'e saldırı
Suriye'nin Türkiye sınırında, muhaliflerin kontrol ettiği İdlib ilindeki sivil savunma (Beyaz Baretliler) merkezine düzenlenen saldırıda 7 görevli yaş
Bedii: Bana yapılanlar intikamdan ibaret
Mısır'da, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii, yargılandığı "Beni Suveyf Olayları Davası"nın duruşmasında, b
FETÖ bir CIA projesidir!
Herkes biliyor ki, FETÖ başından beri bir CIA Projesidir ve bu konuda kilit rol üstlenen kişi de aynı zamanda CIA için çalışan MİT müsteşarı Fuat Doğu
1 - Trump asıl oyuncu değil, sadece satrançtaki bir taş!
2 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ürdün'de 'birlik' çağrısı
3 - Küresel belirsizlik döneminde Almanya ve ABD'nin Türkiye politikası
4 - Düşman artık Dağın arkasından gelmiyor
5 - Kur'an'da Terhib ve Terğib
6 - İslam dünyasının özeleştiri ihtiyacı


Ahmet Anapalı

İslam Ordularının muhteşem Malazgirt Zaferi (1)

29/08/2016 - 20:23

Ahmet Anapalı
Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Ahmet Mercan
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Hayrettin Karaman
Hamdi Akan
Halime Kökçe
Hamza Er
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Songür
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Bozacı
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Nedret Ersanel
Osman Coşkun
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat