Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Fussilet - 33. Allah`a davet eden, dürüst ve erdemli davranan ve "Ellbette ben kayıtsız şartsız Allah`a teslim olanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kim olabilir?
* Oryantalizm * Din de Merkez Kim? Pavlus mu İsa mı? * Yanlış Mutlakların Hükümranlığı * İslam Perspektifinde Ataizm * Ortadoğu'da Yeni Bloklaşmalar * "Müminler boş şeylerden yüz çevirirler" Ayeti ile ne kast ediliyor? * 126 bin Ahıska Türkünün 'vatana dönüş' mücadelesi sürüyor * FET֒nün ikinci kalesi Kırgızistan * Kur'an Senin İşine, Eşine, Aşına Karışmayacak Leşine Mi Karışacak!... * Müşriklerin Ahiret İnancı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 224423
Toplam 392789361
En Fazla 606285
Ortalama 153074
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

2019 koalisyonu…

Sanırım Arap Baharı sonrası en ciddi siyasi hareketlilik bu koalisyon üzerinden biçimlenecek. Hemen her devletten, her ülkeden, her siyasi çevreden birilerinin yer aldığı bu “yeni siyasi” dalga, önümüzdeki dönemde bazı ülkelerde ciddi değişimlere
2017-10-17 - 18:42

2019 koalisyonu…

 

Coğrafyamızda, Ortadoğu’da yepyeni bir “Koalisyon”şekilleniyor ve Türkiye bu koalisyonun dışında değil!

Sanırım Arap Baharı sonrası en ciddi siyasi hareketlilik bu koalisyon üzerinden biçimlenecek.

Hemen her devletten, her ülkeden, her siyasi çevreden birilerinin yer aldığı bu “yeni siyasi” dalga, önümüzdeki dönemde bazı ülkelerde ciddi değişimlere neden olacak.

Kitleler yerine derin nüfuz çevrelerinin biçimlendirdiği bir tür sistemik hareketlilik olarak tanımlayabiliriz bunu.. Arap Baharı kitlesel reaksiyondu bu ise, Batı’nın yönlendirmesiyle güç/iktidar alanı içinde yeni bir oyunun kurulmasından başka bir şey değil.

ABD-İngiliz projesi: Her ülkede yeni siyasi kadro

Varolan rejimler, güç yapısı bu “Yeni Koalisyon”un hem içinde hem dışında. Tek tek ülkeler, rejimler yok bu yeni yapıda.  Sistemler içindeki etkin nüfuz çevreleri arasında bir bağ kuruluyor. Buradan yeni güç haritası oluşturuluyor.

Bu dayanışmanın her ülkede bağlantıları sağlanıyor. O ülkelerdeki küskünlermemnuniyetsizler, yeni proje etrafında biraraya getiriliyor. Ortadoğu’nun yeni siyasi atlası çizilmek isteniyor. 

Ucu ABD’ye ve İngiltere’ye uzananbölgedeki bazı ülke, kişi ve çevreler üzerinden servis edilen, Katar’ı hedef alan Körfez kriziyle alenileşen, 15 Temmuz’un finansörlerinden ve operasyonel güçlerinden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Muhammed Dahlanüzerinden somutlaşan bir hareketlilik.

Tam anlamıyla Türkiye karşıtı bir yapılanma bu

Diğer bir ucu İsrail’e, bir ucu Mısır’a, hatta Suudi Arabistan’a, hatta İran’a kadar uzanan, Körfez fonuyla beslenen alabildiğine Türkiye karşıtı bir ilişkiler ağı.

Son yıllarda Türkiye’nin net duruşu, pozisyonu, yerli ve tarihi bir perspektifi savunması bölgenin tamamına yönelik küresel ölçekte birçok hesabı bozdu. Bölgeyi yönetenler, Türkiye’yi cezalandırmaya girişti.

Bunun son örneği FETÖ üzerinden servis edilen çokuluslu işgal ve iç savaş girişimi oldu. Bu, son darbe olacak, Türkiye diz çökecek, taşlar yerine oturacaktı!

Sadece FETÖ değil, PKK’nın, Dahlan’ın ve BAE gibi ülkelerin de 15 Temmuz’un arkasında yer almasının nedeni buydu, bir talimattı. Çokuluslu iradenin bütün siyasi uzantılarını harekete geçirmesi ve FETÖ’ye destek vermesi bundandı. Ama burada durmadılar. Şimdi bölge içindeki uzantıları üzerinden işte sözünü ettiğim o “Koalisyon”u şekillendiriyorlar.

ABD, İngiltere, İsrail’e itaat birinci öncelik..

S. Arabistan’daki aile krizi üzerinden, Türkiye’den rahatsız olan bölge ülkeleri üzerinden, tahmin ettiğimizden daha fazla güç elde eden yeni iktidar çevreleri üzerinden, terör örgütleri üzerinden, her ülke içindeki muhalifler üzerinden yeni bir dayanışma hattıoluşturuyorlar.

Bu dayanışmanın, ortaklığın birinci önceliği ABD, İngiltere ve İsrail ile tam ortaklıktır. Siz buna tam itaat da diyebilirsiniz.

İkinci önceliği, Batı’ya karşı gelen, dik duran, onların bölgedeki oyunlarını bozan bütün liderlerin, siyasi hareketlerin hedef alınması, tasfiye edilmesidir.

Yeni siyasi kadrolar ülkeleri küçültecek

Üçüncü önceliği, coğrafyanın tamamına yönelik yeni dizayn, harita değişiklikleri, ülkelerin küçültülmesi planlamaları için operasyonel güçlerin iktidar alanına taşınmasıdır. Hem bölgenin yeni haritasının gerçekleştirilmesi hem de bu haritaya göre siyasi dizayn yapılması, bütün bunlar için ortakların, taşeronların belirlenmesidir.

Son zamanlarda Muhammed Dahlan ve Dubai Emiri Muhammed bin Zaid hakkında yoğun yayın yapmamızın sebebi bu yeni gelişmeye dikkat çekmek içindi.

Aksa krizi projeydi, ilk sonuç Filistin’de Hamas ile Filistin yönetimi lideri Mahmud Abbas arasında başlayan ve Dahlan’ı merkeze alan son tartışma, ‘Yeni Koalisyon’un ilk sonucunu Filistin’de göstereceğine işaret ediyor.

Mescid-i Aksa krizi işte bu proje çerçevesinde özellikle çıkarılmıştırDahlan da, BAE de, İsrail de bu oyunun içindedir. Hamas’ın Dahlan’la diyaloğu, aslında Hamas’ın bölgede güç kazanacağını düşündüğü yeni koalisyonla pazarlıklarına işaret etmektedir. Bu durum ise hepimizin kanaatlerini altüst edecek sonuçlara yol açma potansiyeli taşımaktadır.

Sadr S. Arabistan’a gitti, sonra ne oldu?

Yine geçtiğimiz hafta Mukteda es-Sadr’ın Suudi Arabistan ziyareti, hemen ardından Haşd-i Şaabi teröristlerinin silahsızlandırılması çağrısı, Irak’ta S. Arabistan karşıtı afiş ve sloganların yasaklanmasını istemesi, yeni koalisyonla bağlantılıdır.

Bunlardan önce ise, Katar’ı hedef alan kriz, bu Koalisyon’un ilk icraatıdır.

Sanırım önümüzdeki günlerde bölgenin yükselen gücü “Yeni Koalisyon”un icraatları ile ilgili çok şey göreceğiz. Batı, bu koalisyon üzerinden bölgeye yeni müdahaleler dönemini başlatmıştır! İşin özeti şudur.

“Koalisyon”un Türkiye ayağında kimler var?

Peki bu sürecin Türkiye’ye etkisi ne olabilir?

Türkiye’de bir siyasi dalga, oluşum, hareketlilik şekillenir mi? ABD, İngiltere, İsrail ile uzlaşma temelinde, bölge politikalarında köklü geri dönüşü içerecek şekilde, en önemlisi de Türkiye’nin yerli ve tarihi duruşunu “uzlaşmayı öne çıkarmak, Türkiye’yi rahatlatmak” gibi cezbedici cümlelerle pazarlayarak sulandıracak yeni bir siyasi oluşum söz konusu olur mu?

Coğrafyanın her köşesinde hissedilir olan “Yeni Koalisyon”un Türkiye ayağı kesinlikle olacaktır! Muhtemelen bu hareketlenme, 15 Temmuz’da direncini değersizleştirecekbir yönüyle 15 Temmuz’un yapamadığını yapacaktırMuhafazakar muhalefet, kritik tarih 2019 olacak

Türkiye ayağında ne tür bir koalisyon kurulacak, kimler, hangi çevreler olacak bilemem. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Focus dergisine verdiği söyleşide kullandığı cümleler bazı ipuçlarıveriyor.

Ama Türkiye içi operasyon CHP üzerinden yapılmayacak. Onun da destekleyeceği muhafazakar kadrolar ve muhafazakar söylem esas alınacak. Türkiye’nin geleceği için oluşturulacak yeni siyasi yapı muhafazakar kimlik üzerine kurulacak ancak Batı ile uzlaşma ön şart olacak.

Sanırım bütün bunları 2019’a hazırlık olarak görebiliriz. Yeni bölgesel koalisyonun Türkiye ayağı için kritik tarihi 2019 olarak not edelim...

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - yeni şafak - ibrahim karagül -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Ortadoğu'da Yeni Bloklaşmalar
Türkiye’nin Astana çatışmasızlık bölgeleri anlaşması kapsamında İdlib harekatına başlamasına paralel bir biçimde Kerkük’e 70 km. uzaklıktaki Tuzhurmat
Salihi'den Türkmenlere: 'Kendinizi koruyun' çağrısı
Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşet Salihi, Kerkük'te Türkmenlere seslenerek, kendile- rini korumalarını istedi.Salihi, yaptığı görün- tülü konuşmasınd
1892'de Halep ve İdlib
Vital Cuinet isimli bir Fransız oryantalistin La Turquie D’Asie adlı önemli bir çalışması var. Balkanlardan başlayarak Orta Doğuya kadar Osmanlı coğra
“Şer Kuşağı”na karşı Akdeniz’den İran sınırına kadar “Türkiye Kalkanı”
Artık mezhep kimliği ile, etnik kimlik ile, çıkar ortaklıkları ile konuşma, düşünme, hareket etme döneminde değiliz. Çokuluslu işgallerin Türkiye sını
İsrail'i boykot etme yasağına dava açıldı
Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) adlı sivil toplum kuruluşu, ABD'nin Kansas eyaletinde devletle iş yapacak kişi ve kuruluşların İsrail'i boyk
Kudüslü Kadın Murabıt İşgal Zindanlarında Gördüğü Kötü Muameleyi Anlattı
"Bir gece mezar olarak nitelendirilen nakil aracında oldukça yorucu bir gün geçirdikten sonra gözlerimi kapatmak üzereyken sorguya çağırdılar. Çorapla
5 Soruda İdlip Operasyonu
İdlib Esed rejimi, Afrin’deki PKK yapılanması veTürkiye arasında kalan bir vilayettir Muhalefetin kuzeydeki merkezi ve can damarı konumunda olan İdlib
Batılı Tarih Yorumları Derhal Terkedilmeli
Muhammed Kutup, dünya çapında tanınmış bir fikir adamı, aynı zamanda psikoloji profesörüdür. Fakat onu bize daha da yakınlaştıran bir yanı var. O, İsl
Gazze’de Silahlar Bırakılırsa, Halkı Kim Koruyacak?
Ramallah’taki hükümetin Gazze’de görevi devralması için Hamas bütün şartları oluşturdu. Fakat Abbas yönetimi bu bölgeye uyguladığı yaptırımları devam
Ne yani Afrin’de değil de Anadolu’da mı savaşalım?
Irak’ın kuzeyinde Barzani üzerinden yürütülen proje ile Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD üzerinden yürütülen proje tek bir plandır. Kandil’le Erbil aynı ç
1 - Ortadoğu'da Yeni Bloklaşmalar
2 - İslam Perspektifinde Ataizm
3 - Yanlış Mutlakların Hükümranlığı
4 - FET֒nün ikinci kalesi Kırgızistan
5 - 126 bin Ahıska Türkünün 'vatana dönüş' mücadelesi sürüyor
6 - Din de Merkez Kim? Pavlus mu İsa mı?


Abdullah Yıldız

İmam Hatipler: Geleneğimiz ve Geleceğimiz

17/10/2017 - 13:25

Abdullah Yıldız
Ahmet Anapalı
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmet Kekeç
Ahmed Kalkan
Ahmet Mercan
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Fatma Tuncer
Hamdi Akan
Hayrettin Karaman
Hamza Er
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Alan
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Armağan
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Osman Coşkun
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Sevtap Mendi
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yavuz Bahadıroğlu
Yakup Döğer
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat