Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
İNDİRİLEN DİN'E EVET, ÖTEKİ DİN'LERE HAYIR
* Evlât Katili bir babanın itirafları 1 ve 2 * Allah bilir, biz bilmeyiz / 2 * FET֒cüler darbeyi başarsaydı da! * Gayri Müslim satıcıdan Kurbanlık hayvan satın alınır mı? * “Savaş ve Sorunlara Yol Açan İran'ın Öldürücü Arzularıdır” * İdlibli Öğretmenin Hayali * Avrupa hizmetçi istiyor, şahsiyetli bir ortak değil! * Maduro telekonferansla dünyaya seslendi * ‘Bu durum başka bir hal alacak’... * Trump asıl oyuncu değil, sadece satrançtaki bir taş!

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 59957
Toplam 381749220
En Fazla 606285
Ortalama 151970
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

İbadetini yapana terörist diyemezsiniz

Erdoğan sözlerine besmele ile başlayarak, “Afrika’da’ sağlık kongresinin başarı ile geçmesini Allah’tan temenni ediyorum. Özellikle dünyanın 40 farklı ülkesinden kongreye teşvik eden misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Kongrenin kökleri 10’uncu
2017-08-24 - 00:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İbadetini yapana terörist diyemezsiniz

 

 

Dolmabahçe Sarayı’nda ‘Afrika’da Sağlık’ başlıklı uluslararası kongrenin gala yemeği düzenlendi. Düzenlenen Yemeğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanı sıra yurtiçinden ve yurt dışından çok sayıda davetli katıldı.

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine besmele ile başlayarak, “Afrika’da’ sağlık kongresinin başarı ile geçmesini Allah’tan temenni ediyorum. Özellikle dünyanın 40 farklı ülkesinden kongreye teşvik eden misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Kongrenin kökleri 10’uncu asra kadar giden Afrika kıtası ile münasebetlerimizin daha iyi yere gitmesini temenni ediyorum. İçinden geçtiği onca sancılı döneme rağmen ülkemiz Afrikalı dostlarının yanında olmaya azami gayret göstermiştir. Elbette Afrika kıtası ile ilişkilerde asıl büyük dönüşüm Ak Parti iktidarı ile başlamıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Bugün bu gala yemeği vesilesi ile sizlerle beraber olmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek isityorum. İslami tıp dernekleri federasyonu ile hayat vakfımızın sağlık bakanlığımız ve İstanbul Medeniyet Üniversitemizin düzenlediği kongremizin başarılı geçmesini Allah'tan temenni ediyorum. Emeği geçenlere şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

İLİŞKİLERİMİZ 10. ASRA DAYANIYOR

Afrika'da sağlık gibi oldukça önemli bir tema ile toplanan kongrenin inşallah bu alanda kritik bir boşluğu dolduracağına kıtanın sorunlarının çözümüne katkı sağlayacağına inanıyorum. Kongrenin kökleri 10. asra kadar giden Afrika kıtası ile münasebetlerimizi daha da geliştirmesini temenni ediyorum.

TÜRKİYE AFRİKALI DOSTLARININ YANINDA

İçinden geçtiği onca sancılı döneme rağmen ülkemiz Afrikalı dostlarının yanında olmaya azami gayret göstermiştir. Afrika ülkelerini dolaşmaya başladık ve dolaşmaya da devam edeceğiz. Elbette kıta ile ilişkilerde asıl büyük dönüşüm AK Parti iktidarı ile başlamıştır. 2005 yılında yeni bir döneme girilmiş Afrika siyasetimizde en üst sırada yer almıştır. Bu 2005 yılında başlayan süreç son 12 yıldır istikrarlı bir şekilde her alanda güçleniyor. Daha 10 yıl öncesine kadar toplam 12 büyükelçiliğimiz Afrika'da varken bugün bu sayı 39'a yükseldi.

"THY BUGÜN 32 AFRİKA ÜLKESİNDE 51 NOKTAYA SEFERLER DÜZENLİYOR"

THY bugün 32 Afrika ülkeisnde 51 noktaya seferler düzenliyor. Tüm Afrika ile ticaretimiz 7 milyar dolar iken 2016'da bu 17 milyar dolara yükseldi.

"SOMALİ'YE KİMSENİN UĞRAMADIĞI DÖNEMDE ZİYARETTE BULUNDUK"

Biz Afrikalı kardeşlerimizi kendimize uzak görmüyor onlara tepeden bakmıyoruz. Somali'ye kimsenin uğramadığı dönemde hala da uğramıyorlar ya ilk defa bir Başbakan olarak eşim ve Dışişleri Bakanımızla Somali'ye gittik ve oraya dünyanın bakışını değiştirdik ve oraya doğru yaklaşımlarını başlattık.

"EN BÜYÜK BÜYÜKELÇİLİK KOMPLEKSİMİZ SOMALİ'DE"

Dünyada şu anda bilir misiniz en büyük büyükelçilik kompleksimiz bizim Somali'dedir. 80 dönüm üzerinde ve muhteşem bir projedir. Hiç bir yerde bizim böyle bir büyükelçilik binamız yok. Her türlü tehdide rağmen orada durmaktadır. Ne ABD'nin ne İngiltere'nin orada böyle bir büyükelçilik binası yok konteynır içinde hizmet veriyorlar.

"TÜRKİYE YARDIMDA DÜNYADA BİR NUMARADIR"

Hastaneyi orada biz kurduk. Modern bir hastane Somali'de kurduk ve öğrenci yetiştirme çalışmalarına başladık. Her zaman yanlarında olacağız. İspat G-20 toplantısındayız herkes bir şey söylüyor. Şuraya şu kadar yardım ettik buraya bu kadar yardım ettik. Ben de dedim bakayım. Raporlara baktım öyle bir şey yok. Türkiye yardımda bir numaradır. Milli gelire oranla bakıldığında bir numarayız. Çünkü bu bizim insani görevimizdir vicdani görevimizdir İslami görevimizdir. Olaya böyle bakıyoruz ve bundan böyle de bakmaya devam edeceğiz. Afrika'ya da bakir kıta olarak yaklaşmadık. Afrika'nın kaderdaş olarak kara gün dostu olarak kazan kazan temelinde uzun vadeli bir işbirliği geliştirmek istedik.

TÜRKİYE'NİN AFRİKA POLİTİKASININ ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜĞÜ ÜLKE SOMALİ'DİR 

Somali kaderine terk edilmişti. Biz o gün kardeşlerimizin göz göre göre ölmesine seyirci kalmadık. 2011'de gittim ondan sonra iki kez sonrasında havalimanını inşa ettik ve Somali böylece dünyaya açıldı.  Türkiye'nin Afrika politikasının ete kemiğe büründüğü ülke Somali'dir. Kıtanın 4 asır boyunca kaynaklarını istismar eden sömürgeciliktir. Kıta bağımsızlığına kavuşmuş olsa da sömürgecilerin geride bıraktığı acı izler henüz silinmemiştir. Kıta bugün hala ciddi bedel ödemektedir. Yer üstü ve yer altı kaynaklarını gasp etmekle kalmamış sosyal siyasi ve beşeri dokusunu da kökten tahrip etmişlerdir.

Aileleri parçalamışlar insanları göçe zorlamışlar arazileri yağmalamışlar günde 16-17 saat çalıştırdıkları işçilere ücret yerine alkol vermişlerdir. Çalışmak istemeyenleri itirazda bulunanları ise katletmişlerdir. Ben hemen her yıl Afrika'yı bir kaç ülkesi ziyaret edilmek suretiyle dolaşıyorum. Cumhurbaşkanı ve Başbakanlığım dönemimde 23 Afrika ülkesini ziyaret ettim. Kimi ülkelere birkaç kez gittim. Bugün bize her fırsatta demokrasi hukuk ve insan hakları dersi vermeye yeltenenlerin Afrika'da nasıl bir enkaz bıraktıklarını yerinde gördük görüyoruz.

 AFRİKA 21. YÜZYILA DAMGA VURACAK KITADIR 

Batılı ülkelerin bugün zevkini sürdüğü sefanın kime borçlu olduklarını çok iyi biliyoruz. Kimlerin canının kanının alın terinin olduğunu bizler gayet iyi biliyoruz. Her ne kadar onlar unutturmak istese de biz bu karanlık ve kanlı tarihin unutulmasına asla izin vermemeliyiz. Afrika bugün daha çok sorunlar sebeiyle gündeme geliyor olsa da 21. yüzyıla damgasını vuracak kıtadır. İnşallah güç şimdi Afrika'da toplanmaya başladı.

DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR 

Halen Afrika kıtasını kendi arka bahçesi görenler Afrika'nın büyümesine çelme takamayacaklardır. Türkiye tertemiz tarihi ile değerleri ile adaleti ile Afrikalı kardeşlerinin yanında olmaya devam edecektir. Her geçen gün Afrika Türkiye dostluğunu perçinleyecek gücüne güç katacaktır. Türkiye ile Afrika ülkeleri arasındaki işbirliği daha da derinleştireceğine inanıyorum. Az önce kardeşlerim de söyledi dünya 5'ten büyüktür. Biz de geçici üye olduk hiçbir kıymeti harbiyesi yok yaptırımı yok. Her şey o 5 üyenin birinin dudağı arasında. Hayır dediğinde iş tıkanır. Şu anda farklı bir dünya var. Farklı dünyanın yeniden reforme edilmesi gerekiyor. Eğer demokrasi ise insan haklarına saygı ise eğer tüm dünyanın saygınlığı konuşuluyorsa o zaman 20 ülke diyorsak dönerli olarak her yıl 20 ülke daimi üye sıfatı ile yönetmeli. Böylece bu 20 üye ülke aynı haklara sahip olarak dünyanın kaderi üzerinde hak sahibi olur. Burada her kıtadan her inançtan üyelerin olması adaleti getirecektir. Şu anda her kıtadan yok. Asya Avrupa Amerika var, her dinden yok hele hele Müslüman hiç yok. Böyle bir şey olabilir mi? Nerede inanç özgürlüğü

BUNLARA TERÖRİST DİYEMEZSİNİZ 

Kudüs'te bugün Cuma Müslümanların kutsal bir günü. Ve İsrail polisi askeri bütün güvenlik güçleri orada Müslümanların üzerine saldırdılar ve 350'ye yakın yaralı var ve aldığımız son rakama göre 3 şehidimiz var. İsrail Cumhurbaşkanı ile görüştüm ve yaklaşımınız çok yanlış dedim. Bu insanlar kendi kutsal mabedlerine gidiyorlar. Bu makam bizler için Müslümanlar için önemli bunlara terörist diyemezsiniz.

İSRAİL'İN YAPTIĞINI ZULÜM ADDEDİYORUZ 

Biz de bu noktada insanların ibadetlerini özgürce yapmasını istiyoruz ama orada insanlar öldürüldüğü için tedbirler almak zorundayız. Ne kadar da ısrar ettiysek elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz dediler ama bugün maalesef böyle bir müdahalede bulundular. Şunu bilmemiz lazım. Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmamalı. Biz her türlü iletişimi herkesle yaparız Yapalım ama hakkımıza haklarımıza da sahip çıkalım. Biz İsrail'in yaptığını zulüm addediyoruz.

 

star


Keyword : radyo vakit - star -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Erdoğan: Kimse benim adıma racon kesemez
İstanbul'da teklersek Türkiye'de tökezleriz İstanbul'da metal yorgunluğu olursa Türkiye paslanırız. İstabul'da kıpırdanırsak Türkiye'de şahlanırız. İs
Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidi bu!
üşmanları dost, dostları düşman haline getirecek “yeni bir durum”la karşı karşıyayız. Bütün bölgede kartlar yeniden karılıyor, cepheler yeniden şekill
Milletle omuz omuza
16. kuruluş yıldönümünü kutlayan AK Parti sessiz devrim yaparak iç ve dış engelleri milletle aştı. Aradan geçen 16 yılda, insan hakları, demokrasi ve
Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın
26 Ağustos'ta Malazgirt zaferinin yıl dönümünün kutlanacağını belirten Erdoğan, "Tüm gençlerimizi davet ediyorum" dedi. PKK'lı teröristlerin şehit ett
Bu yalancıların kökünü kurutmak için, İHL’lere ihtiyacımız var!
Bu ülkenin niçin imam hatip liselerine ihtiyacı var? Çünkü ülkede gazetecisi de (azımsanmayacak kadarı) ahlaksız.. Hukukçusu da (azımsanmayacak
Çocuğun yükü!
Yüzbinlerce çocuk okula gitmiyor, çalışıyor.Bu sayının yarım milyona yaklaştığı sayılarla sabit. Kışın çırak olanlar bir yana, yaz olduğunda pamuğa
Türkiye'den başka devletimiz yok'
"Rize- Artvin Havalimanı'nı inceledik. Ülkemizin Ordu ve Giresun'dan sonra deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanıdır. 100 milyon metre küp dolum
“Durmak Yok, Harcamaya Devam!”
Ne mutlu bize ki Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Efkan Ala, Ali Babacan gibi fevkalade kıymetli adamlarımızı bozuk para gibi harcayabilecek kadar kodam
Kudüs'ün durumu konuşuldu (Video)
Denge Radyo'da Gündem Özel programının konuğu Ali Kaçar ile "Kudüs'ün Durumu" konuşuldu
Merve Kavakçı’yı diri diri yaktınız insafsızlar!
Şimdi… Evet, şimdi tam sırası… Geç bile kaldım. Merve Kavakçı Büyükelçi oldu diye hop oturup, hop zıplayanlar! Dedikoduyu ikiye katlayanlar! Fit
1 -


Ahmet Anapalı

İslam Ordularının muhteşem Malazgirt Zaferi (1)

29/08/2016 - 20:23

Ahmet Anapalı
Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Ahmet Mercan
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Hayrettin Karaman
Hamdi Akan
Halime Kökçe
Hamza Er
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Songür
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Bozacı
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Nedret Ersanel
Osman Coşkun
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat