Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* ‘Türkiye Ekseni’nde ‘Acımasız Direniş’ hatları kurulmalı.. * Haritaları yırtacağız * Suudi Arabistan’ı içerden okumak * Evlilikle İlgili Kur’an’ın Koymuş Olduğu İlkeler Nelerdir ? * Âdetten Töreye, Örften Ma’ğrufa * Allah'a Ortak Koşmak (Şirk) Nasıl Olur? * İslâm Kölelik ve Cariyeliği kaldırdı mı? (Video) * Norveç’te ne oldu? * Çocukları katledilen Saraybosnalı aileler 'adalet' bekliyor * Mugabe gitti ama Zimbabve’de diktatörlük sürecek

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 155560
Toplam 400191985
En Fazla 606285
Ortalama 153919
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

Raid Salah: Her Müslüman Mescid-i Aksa’dan sorumlu

Ben Raid Salah, Müslüman olmaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum. Ümmül Sahil diye bir şehirde doğdum. Ümmül Sahil şehri Kudüs’ten 120 km uzaklıkta. Evliyim ve sekiz çocuğum var. Hayatım boyunca Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak için
2017-11-20 - 00:06

Raid Salah: Her Müslüman Mescid-i Aksa’dan sorumludur

 

 

Ömrünü Kudüs davasına adayan Mescid-i Aksa Muhafızı Raid Salah’a, Mescid-i Aksa’yı ve bu konuda Müslümanlara düşen sorumlulukları sorduk…

Sizi kendi dilinizden tanısak. Kimdir Şeyh Raid Salah?

Ben Raid Salah, Müslüman olmaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum. Ümmül Sahil diye bir şehirde doğdum. Ümmül Sahil şehri Kudüs’ten 120 km uzaklıkta. Evliyim ve sekiz çocuğum var. Hayatım boyunca Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak için kendimi vakfettim, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım.

Kudüs’te, neler oluyor Mescid-i Aksa’da İsrail hangi sinsi oyunların peşinde?

Mescid-i Aksa’ya yapılan en büyük saldırı, en büyük ihanet, en büyük tehlike işgalin devam etmesi. İşgalin devam etmesi demek Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün tehlike altında olması demek. İsrail şu an 1967’den bugüne kadar Mescid-i Aksa’nın altında kazı çalışmaları devam ettiriyor. Kazı çalışmaları adeta Mescid-i Aksa’nın altında ve Kudüs şehrinin altında bir ağ haline gelmiş. Bu da dolayısıyla sadece Mescid-i Aksa için değil Mescid-i Aksa çevresindeki İslami eserleri tehdit etmekte. Çünkü Mescid-i Aksa’nın içinde Mescid-i Aksa’nın yanındaki binalarda çöküntüler meydana geliyor zaman zaman. Bunu çok yakın bir tarihte Aksa’ya yakın bir ilköğretim okulunda okul sınıfı tamamen çöktü. Allah korudu eğitim esnasında değildi. İsrail bu kazıları yaparken şunu amaçlıyor ve şunu yaptı zaten; Mescid-i Aksa’nın altında şu an iki sinagog var Yahudilerin sinagogları. İbadetlerini bu sinagoglarda yapıyorlar ve Mescid-i Aksa’nın etrafındaki Müslümanlara ait, İslam’a ait bütün tarihi eserleri yok etmek için çalışmalar yapıyor, o eserleri yıkıyor, o eserleri kendi zimmetine geçiriyor.

Yıkamadıkları eserleri ne yapıyorlar?

Yıkamadıkları eserler örnek olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırmış olduğu Kudüs Surları. Bu surları yıkamadı, şuan bu surları Yahudileştirmek için çalışmalar yapılıyor. Surların üzerine yazılan Osmanlı kitabeleri, yazıtlarını siliyorlar, yerine İbranice yazılar yazıyorlar, kazıyorlar. 

Yahudi simgelerini de kazıyorlar, Yahudi Şamdanını kazıyorlar surlara, tapınağın maketini kazıyorlar, Yahudi yıldızını da kazıyorlar ve böylece bu suru kendi zimmetine geçirecek ve bu duvarı biz yaptık üzerine Yahudilere ait simgeler kazınmış diyecek insanlara.

Ve saldırılardan tehlikelerden bahsedince şu saldırı da çok tehlikeli. Mescid-i Aksa’ya günde onlarca bazı günlerde yüzlerce Yahudi Mescid-i Aksa’nın içine girebiliyor, Mescid-i Aksa’nın içerisinde İsrail istihbarat adamları kolayca girebiliyorlar, Mescid-i Aksa’nın içerisinde ibadetlerini de kolayca yapabiliyorlar maalesef. İsrail bütün bunları yaparken bugün çok açık ve net bir şekilde bütün dünyaya sesleniyor ve diyor ki; ”Ben Mescid-i Aksa’yı yıkacağım ve yerine Süleyman tapınağını inşa edeceğim.” Bunu çok açık ve net bir şekilde söylüyor ama maalesef buna Müslümanlardan yeterli tepki görülmüyor.

Müslümanlardan beklentileriniz neler?

Şunu iyi bilmemiz lazım Mescid-i Aksa meselesi, Kudüs meselesi Müslümanların akidesinden bir parça olan mesele. Ve böylece Kudüs meselesi İslami bir mesele, İslami dava Müslümanların davası ve her Müslümanın davası. Böylece buna inanıyorsak Mescid-i Aksa işgal altında olduğu müddetçe Müslüman olan herkeste bu işgal altında. Yani bütün Müslümanlar işgalde ve Mescid-i Aksa işgalde ve biz işgalden kurtarmak istiyorsak, istiklale ulaşmak istiyorsak, Mescid-i Aksa’yı da bu işgalden kurtarmamız lazım. Bunu yapmak için bütün Müslümanlar şunu bilmesi lazım Mescid-i Aksa bizim malımızdan da önemli, kanımızdan da daha önemli ve nefsimizden, ruhumuzdan da daha önemli. Bu sözleri iyi duymamız lazım, bunlara güzel bir şekilde inanmamız lazım. Kudüs, Mescid-i Aksa akidemizden, dinimizden bir parça olduğunu bilmemiz lazım.

 Kudüs konusunda İslam ülkelerinin liderleri ne yapmalı?

Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği sözü çok önemsiyorum. Bir konuşmasında Erdoğan şunu söylemişti; “Kudüs’ün geleceği ve Medine’nin geleceği, Mekke’nin geleceği, İstanbul’un geleceğinden bir parça”. Yani Kudüs’ü İstanbul’dan ayrı düşünemeyiz. Ben bu stratejiyi bütün Müslüman ülkelerin liderlerine bu stratejiyi onlara iletmek istiyorum. Ve herkes bu strateji üzerine düşünmesi lazım ve bu stratejiyi benimsemesi lazım. Eğer bu stratejiyi benimsersek inşallah Kudüs ve Mescid-i Aksa işgalden kurtulacak ve tüm Müslümanlar bu stratejiyi kendi içlerinde yaşayacaklar, bu stratejiyi benimseyecekler Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı işgalden kurtaracaklar. Her Müslüman Mescid-i Aksa’dan sorumludur.

Terör devletinin hangi şiddetine, baskılarına, zorbalığına maruz kaldınız?

İsrail bizim bu sert duruşumuza, mücadelemize karşı çıkmak için bize adeta bir savaş ilan etti. İsrail bize yönelik yapılan bu savaşta bizim derneklerimizi, vakıflarımızı kapattı. Birçok vakfı, derneği kapattı, yardımları ve çalışmalarımızı durdurmak için. Sadece kapatmakla yetinmedi bu kuruluşlarda bulunan paralara el koydu, içindeki çok değerli vesikalara, belgelere el koydu. Bizim çalışmalarımızı durdurmak için bunları yaptı. Onlarca kişiyi tutukladılar. İsrail bizim peşimizi bırakmadı. Sürekli tutukladı, sürekli hapse attılar. Beni Kudüs’ten Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdılar. Mescid-i Aksa’dan beni uzaklaştırmak istiyorlar. Beni hapis cezasına çarptırdı İsrail, defalarca hapiste kaldım. İsrail’in amacı beni ve ekibimi Kudüs’ten uzaklaştırmak, Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırmak. Bu davadan vazgeçtirmek istiyor İsrail. Eğer biz iki şeyden birisini seçmek zorunda kalırsak, “ya hapiste kalırsınız ya da davadan vazgeçersiniz” diye bize söylerse İsrail bunu “biz bu davadan vazgeçmeyiz, bu davadan vazgeçmek istemiyoruz, biz her zaman bu davanın peşinde koşacağız ve hapse bizi atacaklarsa hapse diyoruz ki “hoşgeldin hapis”. Biz her zaman hapse gireriz ama her zaman İsrail’in zulmü altında kalabiliriz ama Kudüs’ten, Mescid-i Aksa’dan vazgeçmeyiz. Her zaman Kudüs, Mescid-i Aksa’yı savunacağız.

Türklerin Kudüs ziyaretleri hakkında ne söylemek istersiniz?

 Bu ziyaretleri ben önemsiyorum, bu ziyaretlerin hedefini de çok önemsiyorum. Bu ziyaretler eğer Kudüs, Mescid-i Aksa’yı bilmek için yapılırsa, Kudüs’ün Mescid-i Aksa’nın şuurunda olmak için yapılıyor ve İsrail’in planlarını bilmek için bu ziyaretler yapılıyorsa, ben bu ziyaretleri çok olumlu ve çok önemli ve çok verimli olarak görüyorum. Bu ziyaretler yapılmalı, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın durumunu bu şekilde çok daha iyi bilinir diye inanıyorum. Türkiye’deki turizm şirketleri Filistin’deki turizm şirketleri ile bir anlaşma imzalamaları lazım. Tabii Kudüs ziyaretlerinde, Kudüs gezilerinde her zaman zorluk olabilir, her zaman İsrail’in engelleri de olabilir; bu engellere rağmen, bu zorluklara rağmen Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya gitmeliyiz. Ama ben burada şunu da istiyorum, “Bu ziyaretleri yaparken ziyaret esnasında, ziyaret bitene kadar ve ziyaret sonrasında hiçbir İsrailli ile hiçbir diyaloğa geçmemeliyiz. Gezi esnasında İsrail’in, Yahudilerin alışveriş merkezlerinden veya onlarla bir irtibata geçmemeliyiz sadece Müslümanlarla Kudüs halkıyla irtibata geçmeliyiz, onlardan yardım almalıyız, onlara yardım etmeliyiz”. Böyle ziyaretlerin çok verimli olacağına inanıyorum ve zaten böyle ziyaretler Kudüs, Mescid-i Aksa’nın kurtulmasında çok önemli ziyaretler.

 Kudüs’e gitmeyi planlayanların nasıl bir yol izlemeleri gerekir?

Filistin’de doğru adresler var Müslümanların turizm firmaları var, Müslümanların rehberleri de var Kudüs ve Mescid-i Aksa’da. Ben inanıyorum Türkiye’deki turizm şirketleri bu olayın bilincinde ve bu adresleri biliyorlar, Müslümanların adreslerini biliyorlar, Müslümanların turizm şirketlerini de biliyorlar, Müslümanların rehberlerini de biliyorlar. 

Ben inanıyorum Türkiye’deki şirketler bu olayın şuurundalar ve bunlarla irtibata geçecekler ve orada bu ilişkiyi kurabilecekler ve bu ilişkiyi güçlendirecekler inşallah. Böylece bir Müslüman Kudüs’e geldiğinde Müslümanların otellerinde kalacak, Müslümanların mağazalarından alışveriş yapacak Müslümanların lokantalarında yiyecek içecek, Müslümanların rehberlerinden yararlanacak ve onlarla gezip dolaşacak. 

Bunları bu şekilde yaparsak, Türkiye’deki şirketler bunları bu şekilde yaparsa inanıyorum bunun kazancı sadece Kudüs için, Mescid-i Aksa için olacak.

Oradaki Müslümanlar kazanacak, oradaki Müslümanların varlığını bu şekilde koruyabileceğiz.

Ben şunu söylemek istiyorum; “Biz Türk halkını çok seviyoruz” ve şunu da söylemek gerekiyor eğer ki dünyadaki bütün halklar, bütün Müslümanlar Türk halkı gibi kendi görevlerini yerine getirse, Türk halkı gibi Kudüs’ün şuurunda, Mescid-i Aksa’nın şuurunda yaşayabilirlerse Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı kurtarmış oluruz. Ben şunu gördüm Türk halkının tamamı Kudüs, Mescid-i Aksa’yı seviyor, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı emanet olarak görüyor, kendilerinin üzerine büyük bir sorumluluk olarak görüyorlar ve Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı savunmak için elinden gelen her şeyi yapacaklar gibi görünüyorlar.

Son olarak Kudüs’ün Müslümanlara mesajı nedir?

Kudüs Müslümanlara çağrıda bulunuyor, Türk halkına çağrıda bulunuyor. Kudüs diyor ki Müslümanlara; “Ey Müslümanlar, Ey İslam gelin beni savunun, gelin beni işgalden kurtarın”. Ben de buradan İstanbul’dan bütün İslam dünyasına çağrıda bulunuyorum. Diyorum ki onlara; “Kudüs sizi bekliyor, Kudüs sizin savunmanızı bekliyor, Kudüs’ü kurtarın, Kudüs’ü işgalden kurtarın ve Kudüs’e gelin hep beraber özgür Mescid-i Aksa’da namaz kılalım inşallah.

 

(Fatma Gülşen Koçak / Pazartesi Sohbetleri / Yeni Akit)

Keyword : radyo vakit - yeni akit - raid salah -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Çocukları katledilen Saraybosnalı aileler 'adalet' bekliyor
Bosna Hersek'te 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşta, 3,5 yıl Sırp güçlerinin kuşatma altında tuttuğu başkent Saraybosna'da çocuklarını kaybeden
En Derin Çukur: Şirk
“İmdi, Rabbinin adını an ve bütün varlığını O'na vakfet! O doğunun da batının da Rabbidir; O'ndan başka ilah yoktur: Öyleyse kendini yalnızca O'na ema
Müslüman ülkeler Arakanlıların çığlığını duymuyor
Arakan'da 25 Ağustos'tan bu yana süren saldırılardan kaçan 613 bin Arakanlı Müslüman, Bangladeş'e geçti. Myanmar yönetimi, dünyaya kulaklarını tıkayar
Modern ÇağdaVahyi Savunmak
Dini düşünce vahiy eksenindeki tartışmalarla şekillendi. Bu tartışmalar, vahyin mümkün olup olmadığı sorunu üzerinde değil, vahyin mahi- yeti, anlamı
Akşener, "İman tazelemek için buradayız" dedi. (Video)
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindeki heyet, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. AKŞENER
Abiler, ablalar işbaşında!
Yeni buldukları yöntem bu. Camilerde Kur’an derslerine gelen hanımlardan başladılar.. Şimdi diğer “cemaat” sohbetlerine katılıyorlar.. Ve burada kendi
Taşkent'te hoparlörle ezana izin çıktı
centralsaian.org sayfasının haberine göre, Özbekistan'da, vatandaşların talepleri doğrultusunda son on yılda ezan sadece cemaatin duyacağı şekilde cam
Kanal A ve Veda
Karanlık 28 Şubat kararlarından 3 gün sonra 3 Mart 1997’de başlamıştım Kanal A’daki işime.. Ankara Subayevleri Güzin Sokak 40 numaradaki boş bir bina,
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde dün gece neler oldu?
Barzani, özetle şunları söyledi: "Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçleri, ABD'nin gözleri önünde ve onların silahlarıyla Kürdistan’a saldırdı. ABD buna ned
Hürriyet ve CNN’de “Casusa telefonu iade edin” operasyonu!
Aman bu oyuna düşmeyelim.. Hangi oyuna? “ABD İstanbul Konsolosluğu’nda çalışan Metin Topuz’un kullandığı cep telefonunun şifresi kırılmış” oyunu
1 - ‘Türkiye Ekseni’nde ‘Acımasız Direniş’ hatları kurulmalı..
2 - Haritaları yırtacağız


Abdullah Yıldız

Kalbimiz Camide Cami Kalbimizde

31/10/2017 - 14:29

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat