Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı * İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı * "İslam devleti" mefhumunu doğru anlamak

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 153850
Toplam 411856255
En Fazla 606285
Ortalama 154600
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Katar krizi, Tahran saldırısı, Mekke Savaşları’na hazırlık!

İslam’la, Müslümanlarla savaşmayı bile size “Müslümanlık adına savaş” olarak yutturabilirler. Siyasi iktidar alınır karşılığında petrol verilir, doğalgaz verilir, ülkelerin zenginlikleri peşkeş çekilir. “Bizim sayemizde ayaktasınız” diyenlere her yıl haraçlar dağıtılır. Coğrafyanın namusu, kaynakları,
2018-01-23 - 10:24

Katar krizi, Tahran saldırısı, Mekke Savaşları’na hazırlık!

 

Ortadoğu’da hesaplar bir gecede sıfırlanır, cepheler her gün değişir. Dostluklar da düşmanlıklar da baki değildir. İhanetlerin sınırı yokturKalleşliğin de. Devam eden tek şey vesayettir, köleliktir. Talimatla, buyrukla, emirle ülkeler hizaya sokulur, cepheye sürülür. Bu cephe bazen yan komşunuz olur bazen kendi vatandaşınız.

İslam’la, Müslümanlarla savaşmayı bile size “Müslümanlık adına savaş” olarak yutturabilirler. Siyasi iktidar alınır karşılığında petrol verilir, doğalgaz verilir, ülkelerin zenginlikleri peşkeş çekilir. “Bizim sayemizde ayaktasınız” diyenlere her yıl haraçlar dağıtılırCoğrafyanın namusu, kaynakları, onuru ayaklar altına alınır.

Değişmeyen tek şey işgaldir, alçaklıktır!

Bu coğrafyayı Amerika, İngiltere yönetir. Kararı onlar verir, yetki onlardadır, talimat oralardan gelir. Yöneticilerin çoğu “atanmış”tırBağımsız gibi görülen ülkeler aslında işgal altındadır. Ortadoğu dediğimiz bölge işgal altındadır. Ülkeler çatıştırılır, parçalanır, toplumlar ayrıştırılır, bütün kimlikler çatışma için kullanılır.

Değişmeyen tek şey, tek cephe vardır: Bütün ülkelerin, Irak gibi, Suriye gibi, Libya gibi, Yemen gibi dağıtılması, çözülmesi, birkaç parçaya bölünmesi. Soğuk Savaş bittiği günden bu yana oynanan tiyatro budur. Adım adım, sistematik biçimde ülkeler istikrarsızlaştırılmış, bazıları işgal edilmiş, bazıları iç savaşa sürüklenmiş, bazıları ise işgal ordularının öncü gücü olan terör örgütleri tarafından yaşanmaz hale getirilmiştir.

Katar krizi, İran-Suudi savaşının ayak sesleridir

Sırada bütün ülkeler vardır. Türkiye var, İran var, S. Arabistan var, Pakistan var, Endonezya var, Kuzey Afrika var. Onların, coğrafyamıza yönelik küresel istilayı planlayanların defterlerinde her ülke için bir plan var. Kim ABD dostu ya da kim düşmanı, anlamı yok, hepsi için bir ajanda var. ABD’nin müttefiki de kaybediyor, düşmanı da, artık hiçbir şey fark etmeyecek.

Onlara göre her ülke bir gün Suriye, Libya, Irak gibi çözülecek, dağıtılacak, parçalanacak, coğrafya şehir devletlerine dönüştürülecek.

Suriye meselesi bitmeden Katar krizi başlatıldı. ABD Başkanı Trump’ın ilk icraatı İran-Suudi Arabistan savaşı olacak. Trump’ın ilk ziyaretinde talimatlar verilmiş, cephe şekillenmişolacak ki, bir anda “Arap haini” ilan edildi. Karadan, denizden, havadan abluka altına alındı. Neredeyse işgal edilecek hava oluşturuldu.

Tahran saldırısı tam bir istihbarat operasyonu..

Daha ne olduğunu anlamadan DEAŞ Tahran’a saldırdı. İran halkı için iki sembol hedef seçilmişti; İran meclisi ve Humeyni’nin türbesi. İran karşıtı olup hiç İran’a ve İsrail’e saldırmayan, genelde Sünni katliamları yapan DEAŞ birden Tahran’da terör estiriyordu.

Tam bir istihbarat saldırısıdır Tahran’da olan. Birileri Katar krizinden sonra İran ayağı için harekete geçmiş, örtülü operasyonlar yamaya başlamış, İran’ı Arap dünyasına karşı kışkırtmak için tahriklere başlamıştı. DEAŞ’ı kimin yönettiği, terör örgütleri üzerinden hangi ülkelerin istihbarat operasyonları yürüttüğü Tahran saldırısıyla daha net ortaya çıkmıştır.

Büyük savaş için onlarca yeni örgüt sahaya sürülecek

Biz buna yabancı değiliz. ABD’nin FETÖ üzerinden, PKK üzerinden Türkiye’yi nasıl vurduğunu biliyoruzPYD üzerinden Suriye’de ne haltlar karıştırdığını biliyoruzDEAŞ ve PKK üzerinden Suriye’yi parçalayanlar Arap-İran savaşı için, bekleyin, on tane daha örgütü sahaya sürecekler.

Katar krizi ile Tahran’daki saldırılar aynı elin ürünüdür. Aynı operasyonun parçalarıdır. Hem Sünni Arap dünyası hem Şii İran dünyası tahrik edilecek, provoke edilecek ve her türlü operasyona hazır hale gelecek, amaçlanan budur. Öyle bir ortama gelecek ki, onların tercih ettiği, belirlediği doğru-yanlış kriterlerine teslim olma dışında kimsenin bir seçeneği kalmayacak. Bunu hep bu şekilde yaptılar çünkü. Onların doğru-yanlışlarına göre pozisyon belirlemek, taraf tutmak zorunda kaldık hep.

Aslında bunlar büyük mezhep savaşı için!

ABD, İran’a karşı operasyonun ilk çıkışını yaptı, ilk kurşunu attı.  S. Arabistan öncülüğünde, Mısır’ı da içine alan bir Sünni Arap Cephesi’ni İran’la savaşa ikna etti. Katar, bu savaşa ikna edilememiş olacak ki, cepheden atıldı. Bugüne kadar İran’ın Şii yayılmasına yönelik saldırıları, şımarıklıkları, tahrikleri bütün coğrafyada büyük tepki toplamıştı. Şimdi aynı tepkiler S. Arabistan’a da yönelebilir.

Bu sefer tazyik İran’dan değil, S. Arabistan cephesinden geliyor. İran’la savaşmak için can atıyorlar. ABD onlara ne vadetti bilmiyoruz ama böyle bir savaş tam anlamıyla bölgesel bir savaş olacaktır. Batı’nın yıllardır hayalini kurduğu sonsuz mezhep savaşları olacaktır. Hiçbir devlet bu çatışmanın dışında kalamayacak, belki coğrafya elli yıl ayağa kalkamayacaktır.

Herkesi çıldırtacak terör saldırıları olur

Riyad cephesi Katar’ı istila ettiği an bu savaş başlar. O devasa doğalgaz zenginliğini kimse kimseye bırakmaz. Ardından başka körfez ülkelerinin işgalleri gündeme gelir. İran ve Irak’ın Kuveyt’i işgali işte o zaman kaçınılmaz olacaktırTürkiye’nin İran ve S. Arabistan üzerinden ciddi bir baskı oluşturması, bu bölgesel kıyamet savaşına giden kapıların kapatılması gerekiyor.

Özellikle İran’ın, Türkiye’nin Suriye’deki güvenlik kaygılarına karşı duruşundan vazgeçmesi ve Türkiye’nin barış arayışlarına alan açması gerekiyor.

Yakında İran’ı, S. Arabistan’ı ve bölge ülkelerini çıldırtacak terör saldırıları başlar. Kamuoyunu savaşa hazırlamak için bölgesel düşmanlıklar üzerinden bir terör fırtınası başlatılabilir. Herkesin çok dikkatli olması gerekiyor.

S. Arabistan’a tuzak kuruldu

Şahsen S. Arabistan’ın İran’ı durdurmak için ABD ile başlattığı bu yeni durumun bir tuzak olduğunu, tuzağın en büyüğünün Riyad yönetimine kurulduğunu düşünüyorum. Burada asıl amaç S. Arabistan’ı parçalamak, birkaç devlete bölmektir. Tabi daha sonra İran ve Türkiye için de aynı hesaplar devreye alınacaktır. Arap iç savaşı, İslam iç savaşı, İran-Suud savaşı, ne derseniz deyin, Batı, bölgesel savaşın ön hazırlıklarını tezgâhlıyor! Bu işin sonu Mekke Savaşları’na kadar uzanabilir. Büyük hesap da budur.

Mekke Savaşı hazırlıkları var

Bu tehlikeyi çok tartıştık, çok uyarıda bulunduk. “Müslümanlar kendi içinde savaşacak” sözü, “Savaş İslam’ın kalbine yerleşecek” sözü, “İslam iç savaşı” işte bu büyük hesaplaşmanın ayak sesleriydi. “İki yıl içinde Körfez karışacak” demişim, iki yıl geçmedi, katar krizi patlak verdi, Trump bütün bölgeyi tehlikeye doğru sürüklemeye başladı.

“Suriye savaşı bittiği anda, o uğursuz dalgalar Basra Körfezi’ne yönelecek, Körfez ülkeleri çok ciddi bir İran tehdidiyle yüzleşmek zorunda kalacakSavaşın Körfez’e yerleşmesi ise İran-S. Arabistan savaşı olacaktır” demişim. Suriye savaşı bitmeden başladı her şey. Tahran’ın nihai hesaplaşmasının Riyad yönetimiyle olacağına, belki İran tanklarının Kabe kapılarına dayanacağınainanıyorum. İşte size İslam iç savaşı dedikleri büyük felaket!

Tanklar Kabe’ye dayanmadan..

Son birkaç yıldır hep bu büyük hesap için alt hazırlıklar yapıldığına, büyük kapışmanın alt yapısının hazırlandığına dair endişelerimi paylaştım. Adım adım bir felaketin geldiğini görüyoruz çünkü. Acil bir müdahale yapılamazsa, S. Arabistan ve Körfez ülkelerinin de Suriyeleşeceğini, bütün kutsalların ayaklar altına alınacağını, Türkiye’nin de bu büyük felaketten ağır yaralar alacağını düşünüyorum. Tanklar Kabe’ye dayanmadan yapacağımız çok şey var. Yeter ki, işin vahametini kavrayalım…

O tanklar ya İran tankları ya da Amerikan tankları olacak. Kabe’yi vuran füzeler ya İran füzeleri, Husi füzeleri ya da Amerikan füzeleri olacak. İran-Suud savaşı ile bölgesel kıyamet savaşını hazırlayanlar, bu işin fitilini Katar krizi ile ateşleyenler, bütün bunların hazırlığını da yaptı emin olun.

Korkarım coğrafyanın imhasını coğrafyanın insanlarına yaptıracaklar…

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Pagan Bir Din: Futbolizm
“Tribünlerden gelen sesler, savaşan mazlum- ların sesini kısıyor ve bu sesi bastırıyorsa, futbol afyondur” der Merhum Ali Şeriatî. Futbolun bu afyonl
Meczupların Dîni: Tasavvuf
“Hayır, zulmedenler, hiç-bir bilgiye dayan- maksızın kendi hevâ (istek ve tutku)larına uy- muşlardır. Allah’ın saptırdığını kim hidâyete erdirebilir?
Afrin neden Türkiye'ye tehdit?
Terör örgütü PYD/PKK, Suriye'nin Türkiye sınırının büyük bölümünü işgal ederek Ankara için başlıca güvenlik tehdidi haline geldi. Afrin'deki terörist
“Mutlak Doğru” Üzerine
“Rabbinin sözü, doğruluk bakımından da, adâlet bakımından da tastamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirebilecek (kimse) yoktur. O, işitendir, bilendi
Tunus devriminin kazanım ve kayıpları
Devrimin yedinci yılında Tunus halkı, demokrasi ve özgürlük ilkelerini pekiştirmek yolunda mesafe kat ederken, her geçen gün kötüye giden ekonomik dur
Müslüman Doğulmaz, Müslüman Olunur
Doğuştan ‘müslüman’ olduğunu zanneden, bu ‘ölümcül’ yanlışla büyüyen ve böyle yaşayıp, böyle ölüp giden bir toplumun içinde doğup büyüdük. Bu anlayışı
Kudüs, Mescid-i Aksa ve İlk Kıble Meselesi
Kudüs tarihin en eski ve binlerce yıllık bir geçmişe sahip şehirlerinden birisidir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihteki önemi asla azalma
Kurdun dişine kan değmesin...
Bir, Rus gazeteleri, askeri kaynaklara dayanarak 31 Aralık Pazar günü, Rus Hava Kuvvetleri’nin konuşlandığı Hemymim Hava Üssü’nün saldırıya uğradığını
‘Muhafazakar muhalefet’, ‘Muhafazakar müdahale’ ve ana omurgayı çatlatmak..
2016, Türkiye siyasi tarihinin en ağır travmasının yaşandığı yıl oldu. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan sonraki en ağır dış müdahalesine, saldırısına
2018’de Türkiye-Rusya ilişkilerinde işbirliği ve sorun alanları
Türk dış politikası açısından oldukça hareketli geçen 2017 yılı Türkiye-Rusya ilişkilerinin gelişimi bakımından da dikkat çekici gelişmelere sahne old
1 - Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu.
2 - İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı
3 - Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı
4 - Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti
5 - Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat
6 - Kur'an'da "vahiy" kavramı


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat