Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Müslüman bir Devlet Hangi Gerekçelerle Savaş ilan edebilir? (Video) * Azerbaycan'ın bağımsızlığına giden yol: Kanlı Ocak * ABD’nin yeni PKK planı ne? * Kazakistan'da başörtülü öğrencilere engel * Kalbin bilgisi * Yusuf’un iyilik hareketi * Zekat Ve İnfak Ekseninde Ekonomik Alanımızın İnşâsı * Tarihten günümüze Kudüs konulu panel Ankara’da düzenlendi (Haber-Video) * Kur’an’a Göre Şefaat * Meczupların Dîni: Tasavvuf

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 176416
Toplam 411130954
En Fazla 606285
Ortalama 154560
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Erdoğan: Geri Kabul'ü geç artık

Düşmanın, depremin yıkamadığı Sakarya, terör örgütlerine, onların destekçilerine hiç meydanı bırakır mı? Sakarya'nın sadece son 1,5 yılda 14 şehidi var. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Terör örgütü kaymakamımızı ahlaksızca, alçakça, insafsızca şehit ederek
2018-01-19 - 08:55

Erdoğan: Geri Kabul'ü geç artık

 

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'daki Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde hitap etti.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Düşmanın, depremin yıkamadığı Sakarya, terör örgütlerine, onların destekçilerine hiç meydanı bırakır mı? Sakarya'nın sadece son 1,5 yılda 14 şehidi var. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Terör örgütü kaymakamımızı ahlaksızca, alçakça, insafsızca şehit ederek namert olduğunu ispatlamıştır. Bu hainler ne yaparsa yapsın, bunları inlerinden çıkarıyoruz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz. Terör örgütleri ve arkalarındaki güçler, FETÖ'cüler ülkemizin sınırları içinde ve dışarıda sıkıntıya sokmak için her türlü oyunu oynadılar. Askerimiz başarısız olsun diye DEAŞ'ından PKK'sına devreye soktular. FETÖ'yü de harekete geçirdiler. Pes ettireceklerini sandılar. Ama onlar bu milleti tanımıyor. Bu milletin neler yapabileceğini, gerektiğinde tüm hesapları nasıl altüst edebileceğini bilmiyorlar. 17-25 Aralık'ta bu milletin ferasetini gördüler.  • Ey Hollanda, İngiltere'de gidip seçim propagandası yapıyorsun. Aynı zamanda yine geçenlerde bir Alman televizyonunda bir programda burada mahkum olup, kaçıp Almanya'ya giden bir ajan terörist var ya. Onlarla aynı programda rezil etti onu. Bir defa dedi ki, "Erdoğan'a diktatör demekle yanlış yapıyorsunuz. Önce bunu düzeltmeniz lazım dedi. Kendisiyle sık sık görüştürdük. Türkiye ne dediyse yerine getirdi" dedi. Şimdi devran değişti. Bunlar vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler tutmadılar. Geri kabul diyorlar. Ne geri kabulü? Geç onları geç. Sen benim bakanımı Hollanda'ya sokmayacaksın, Dışişleri Bakanıma uçuş izni vermeyeceksin, benim topraklarım olan başkonsolosluk binasında görüşme yapmak, oraya girmesine fırsat vermeyeceksin, bizden bunu bekleyeceksin. Yok öyle şey!

Benim orada Hüseyin Kurt'umu sen itlerine mi ısırttın? Bunun bedelini ödeyeceksin. Rutte sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin. Ama bilesin ki Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. Efendim seçimlerden sonra Başbakanla yemek yiyebiliriz, bizde öyle bir başbakan yok. Geç o işi. Sen kaybettin. Almanya bu işin başını çekmiştir. Onlarla da bu işi enine boyuna oturup konuşacağız. 4 bin 500 PKK'lı dosyası verdim bunlara ben. Hiçbir adli işlem yapmadılar. Kendisi buradaki bir ajan teröristi Alman rezidansında bunlar saklıyor. 1 ay sakladılar. Bunu Alman şansölyesi benden istiyor. Böyle böyle bıraksanız diyor. Diyorum ki, "Sizin yargınız tarafsızsa bizim yargımız da tarafsız". Neymiş Alman vatandaşıymış. Ne vatandaşı olursa olsun. Eğer Türkiye'de bunlar terör estiriyorsa, gizli ajanlık yapıyorsa bedelini ödeyecek.

"Barolar Birliği Başkanı..."

Oraya giden seçim çalışması yapan siyasetçinin sana ne zararı var? Bölücü terör örgütü yakıp yıkıyor, onlara kalkıp Berlin'in göbeğinde çadır kurdurtuyorsun. Bizimki diplomat, öbürleri benim vatandaşım, senin de vatandaşın. Onların önünü kesiyorsun. Ben onların hakkını aramazsam kimin hakkını arayacağım. Üstelik hayır propagandası yapanlara sonuna kadar kapılarını açıyorsunuz, ama evet diyenlere kapatıyorsun. Hayır kampanyası yapmak üzere PKK ile berabar Avrupa'da dolaşan, ki bunlarla dolaşan Barolar Birliği Başkanı'dır. Senin PKK'yla yanyana olmadığını kim anlatabilir? Sen bunlarla nasıl yanyana olursun?

"Korkuları var"

Bu ülkenin sistem değişikliğiyle nasıl bir sıçrama yapacağını bunlar iyi biliyor. Onun için korkuları var. Biz göreve geldiğimiz zaman Türkiye'nin IMF'e borcu 23,5 milyar dolar. Bunlar iktidara geldi IMF'e borcu sıfırladılar. İstiyorlar ki, Türkiye IMF'in kapısında dilenci olarak kalsın. Bu onları rahatsız ediyor. Çatlasanız da patlasanız da 16 Nisan yeni bir sistem, lider ülke Türkiye'yi meydana getirecek. 31 gün kaldı. Dünyaya demokrasi, insan hakları, özgürlük dersi verirler öyle mi? Kendi çıkarları söz konusu olduğunda faşizmin en alasını sergilemekten kaçınmazlar. Bu yeni Nazizmdir. Ey Hollanda sen Srebrenitsa'da 8 bin kardeşimi katlettin, onu nasıl ifade edeceksin? Bunların cibilliyetini biliriz. Orada Boşnak kardeşlerimizi şehit ettiler. Hepsini yaktılar. Birçoğunun kabri bilinmez. Yazıklar olsun bunların demokratlığına, yazıklar olsun sizin AB değerlerinize, yazıklar olsun sizin hukukunuza.

Başörtüsü kararına eleştiri

Avrupa Birliği Adalet Divanı bir açıklama yaptı, işverenlere diyor ki, isterseniz başörtülü çalışmak isteyenlere müsaade etmezsiniz. Hani inanç, din özgürlüğü? Bu kararı veren AB'nin mahkemesi. Bunlar Haçlı-Hilal mücadelesini başlattılar, başka izahı olamaz. Avrupa hızla 2. Dünya Savaşı öncesi günlere yuvarlanıyor.

Türkiye 16 Nisan'da tarihi bir perspektife kavuşacak. Yeni yönetim biçimin amacı ülkemizde güven ve istikrar ortamını kalıcı hale getirmektir.

Ana muhalefetin başındaki ilk defa doğru bir şey söyledi"

Yeni sistemin özünde Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlığı birleştirerek yürütmenin güçlendirmesi hem de mevcut sistemdeki iki başlıklardan kaynaklanabilecek muhtemel sorunların önlenmesi var. Ana muhalefetin başındaki zat Cumhurbaşkanı başka partiden Başbakan başka partiden olursa kavga çıkar diyor. Bu zat hayatında ilk defa doğru bir şey söylüyor.

Sayın Kılıçdaroğlu bir yalan daha söylüyorsun. Meclis kapatılıyor diyor. Meclis'in kapatıldığı falan yok Kılıçdaroğlu. Tam tersine Meclis güçlendiriliyor. Eskiden hükümetlerin yönlendirmesiyle gerçekleşen kanun çıkarma faaliyetleri; yani yasama faaliyetleri yeni sistemde tamamen milletvekillerine bırakılıyor. Cumhurbaşkanı bütçe dışında Meclis'e kanun teklifi bile veremiyor. Meclis'in Cumhurbaşkanı'nı ve Bakanları denetleme yetkileri güçlendiriyor. Dün meydana çıkmış, milletvekilleri için diyor ki, 600 milletvekiline ne gerek var diyor. Bu zatın milletin iradesine temsil eden insanlara bakışı bu. Halbuki ülkemizde şu anda her 103 bin kişiye 1 milletvekili düşüyor. Bu zat dersine çalışmıyor. Diyor ki, tüm hakimleri, savcıları Cumhurbaşkanı atayacak. Çok ayıp, yalan söyleme, dürüst ol. Yatıyorsun, kalkıyorsun yalan söylüyorsun. Cumhurbaşkanı ne Yargıtay'a, ne Danıştay'a karışmaz. Sadece Hakimler Savcılar Kurulu'nun 4 üyesini Cumhurbaşkanı atar. 7 tanesini parlamento atar. Bunları parlamento 5'de 3 çoğunlukla seçiyor. İki tane kalıyor birisi Bakan birisi de Müsteşar. Bu 7 üye Meclis'te uzlaşmayla seçileceği için her görüşün orada temsili mümkün olacak.

"Biz de kendi modelimizi oluşturuyoruz"

Avrupa ülkeleri bu sistemi niye istemiyorsa, bunlar da o yüzden istemiyor. Bunlara kulak veren birisi sanır ki, 16 Nisan'dan sonra Türkiye batacak geriye gidecek. Gelişmiş ülkeler ağırlıklı olarak Başkanlık veya yarı başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Şimdi birileri çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı sisteminin dünyada örneği yok diyor. Her ülke ihtiyaçlarına göre kendi yönetim modelini oluşturuyor. Ben ne dedim, Türk Tipi Başkanlık dedim. Biz de kendi modelimizi oluşturuyoruz. Kendi ihtiyaçlarımıza, kültürümüze, kendi geleneğimize uygun bir yönetim modeli geliştirdik, 16 Nisan'da milletimizin onayına sunuyoruz.

Ne diyor muhtarlıkları kapatacakmışız! Belediyeleri kapatacakmışız. Yok böyle bir şey. Şimdiye kadar 16 bine yakın muhtarı Külliyede ağırladım. Hedefim 50 bine yakın muhtarı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlamak. Hukuk bilmeyen, anayasa nedir, yasa nedir, kararname nedir bilmeyenlerin hezeyanı budur. Kararnameler her şeydir diyor, yok böyle bir şey. Anayasa'nın amir hükmü neyse Cumhurbaşkanı ona uymak zorundadır. Parlamentonun çıkardığı kanunun üzerine kararname olamaz. Meclis'in çıkardığı kanun Cumhurbaşkanı'nın kararnamesinin üstündedir. Milletimiz zaten bizi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan bilir. Diyor ki, "BM Genel Kurulu'nda sanki muhtarlara hitap ediyor". Yahu sen hiç BM'de hiç genel kurula hitap ettin mi? Önce bir haddini bil. Kendi Cumhurbaşkanına durup dururken hakaret etme, saygısızlık etme. Ülkemde orada başka, bizde böyle bir şey yok. Bir konuda gerçek neyse burada nasıl konuşursak orada da öyle konuşuruz.

Altını çizerek ifade ediyorum; Türkiye'nin büyük ve güçlü devlet olmak için istikrara ihtiyacı vardır. Türkiye'de hükümetlerin ömrü 16 ay. Orada istikrar ve güven olur mu? Gençlerimiz sanıyor ki, Türkiye hep son 14 yıldaki gibi yönetildi. Böyle bir şey yok gençler. Türkiye istikrarlı idare edilseydi büyümemiz iki kat daha fazla olacaktı. Seçme hakkına sahip 18 ila 25 yaş arasındaki milyonlarca gencimiz, 8 milyon genç, 16 Nisan'dan sonra seçilme hakkına sahip oluyor. Ana muhalefetin başı ne diyor; bizler 18 yaşındaki çocuklarımızı Meclis'e dolduracakmışız, askerlikten kurtaracakmışız, üstüne 11 milyar emekli maaşı bağlayacakmışız. Yalanın da bir haddi hududu olur. Aynı zat bir radyo programında 18 yaşı için teklif verdiğini söyledi. Herhangi bir vatandaşımız hangi yaşta emekli oluyorsa, milletvekilleri de aynı şartlarda emekli olacak. Bir dönem milletvekilliği yaptı, ondan sonra milletvekilliği devam etmiyorsa, ne iş yapıyorsa oradan sigortası ödenecek. Emeklilik yaşına gelene kadar. Önce bunları bir öğren. Yalanlarını alt alta sıralasam inanın bana henüz okul çağına gelmemiş çocuklar bile güler.

Bugün burada toplam yatırım bedeli 1 milyar 543 milyon lira olan 118 projenin toplu açılış törenini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bunlardan biri ülkemiz için büyük önem taşıyor. Karasu Limanı...22 yıllık maceranın ardından nihayet tamamlandı. 270 milyon liralık yatırım olan Karasu Limanı için ilk kazma 1994 yılında atıldı. Sakarya otomotiv başta olmak üzere ihracatçı şehirleri arasında önemli bir adımı atmış oldu. Karasu bundan sonra da birçok yatırımın merkezi durumuna geliyor. Diğer eserleri tek tek anlatmayacağım.
 
 
yeni şafak

Keyword : radyo vakit -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Afrin ve Münbiç’e acil müdahale şarttır: Bu bir ‘Milli Mücadele’dir
Afrin ve Mümbiç’teki terör oluşumu, arkasındaki güçlerin niyetleri Türkiye için en yakın ve en ciddi tehdittir. Akdeniz’den İran sınırına uzanan ve bo
Erdoğan: Afrin'i de başlarına yıkacağız
Elazığ, tarihinin her döneminde cesaret abidesi kahramanlar çıkarmış bir şehirdir. Bunun son örneği bir yıl önce 5 Ocak'ta İzmir adliyesindeki teröris
Türkiye'den ABD'ye seyahat uyarısı!
"ABD'de yaşanan terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda artış olduğu gözlenmektedir. Bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra,
Erdoğan: Sonları yaklaşıyor
Devleti yönetenlerin birinci vazifesi adaleti sağlamaktır. Bizim medeniyetimiz adalet üzerine kurulmuştur. Hukuk başkadır, kanun başkadır, adalet ba
Sohbet halkalarını mahalle camisinde yapın…
Haftalık bir araya gelinen sohbet halkalarının din eğitimine katkısı çok büyüktür. Cuma hutbesi gibi kısa bir zaman dilimine sıkışmadığı ve çok kalaba
Türkiye'nin yeni bölgesel savunma vizyonu
Milli savunma alanında 2017 yılında yaşanan gelişmeler, Ankara’nın yeni bir bölgesel vizyon ortaya koyduğunu ve bahse konu vizyonu askeri güç kapasite
Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı
Takvim ve saat devrimimiz!
Köklü değişiklik 01 Ocak 1926’da yapıldı: Yeni takvim ve saat sistemi yürürlüğe kondu. Başka bir deyişle, bu tarihte “Takvim ve Saat Devrimi” gerçekle
Tepeleyeceğiz
Madem Suriye’de her şey güllük gülistanlık, 3 milyonun üzerinde insan niye bizim topraklarımızda yaşamaya devam ediyor? Çünkü biz de bu insanlar da bi
'İslamoğlu' Olmanın Sırrı'İsyan- oğlu' Yaftasını Yemekte Saklıdır
Ey uydurukçular! Sizler Mustafa İslamoğlu’nun soyadından islam’ı atarak isyan’ı koyuyorsunuz ya; aslında sizin bilmediğiniz ve bilmenizin mümkün olma
1 - Kazakistan'da başörtülü öğrencilere engel
2 - Azerbaycan'ın bağımsızlığına giden yol: Kanlı Ocak
3 - Yusuf’un iyilik hareketi
4 - ABD’nin yeni PKK planı ne?
5 - Kalbin bilgisi
6 - Müslüman bir Devlet Hangi Gerekçelerle Savaş ilan edebilir? (Video)


Abdullah Yıldız

“Başka Kur’ân Getir” Diyenler

16/01/2018 - 13:21

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat