Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Ümmetin İslam İşbirliği Teşkilatına çağrısı * Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler * Putperest Müminler * 'Hiçbir günah, Allah’ın rahmetinden büyük değildir' * İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu? * Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır? * 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor' * Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı? * Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi * Postalların yere basma zamanı...

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 8384
Toplam 404988772
En Fazla 606285
Ortalama 154163
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Neye İhtiyacımız var?

Ne kadar da çok şeye ihtiyâcımız var. Fakat aslında tek bir şeye ihtiyâcımız var: Tüm bunlar için olmazsa-olmaz olan îmâna ve Allah’ın yardımına ihtiyâcımız var. Allah’ın zafer garantili yardımı gediğinde de “elhamdulillah” demeye ihtiyâcımız var. Müslüman olarak yaşamaya ve Müslüman olarak ölmeye ihtiyâcımız var. “Allah, içinizden îman edenlere ve
2017-12-17 - 10:50

NEYE İHTİYACIMIZ VAR

 
 

“Allah, içinizden îman edenlere ve sâlih amellerde bulunanlara vâdetmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl ‘güç ve iktidar sâhibi’ kıldıysa, onları da yeryüzünde ‘güç ve iktidar sâhibi’ kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca bana ibâdet ederler ve bana hiç-bir şeyi ortak koşmazlar. Kim bundan sonra inkâr ederse, işte onlar fâsıktır” (Nûr 55).

Bilindiği gibi son 250-300 yıldır İslâm âleminde bir durgunluk var ve müslümanların batı karşısında yaşadığı durgunluk onun gerilemesine neden oldu-oluyor. Zâten durgunluk “sâdece durgunluk” değildir. Durgunluk, durgun olmayı sürdürürse geriler. Yâni durgunluk bir bozulma ve “gerileme şekli”dir. Zîrâ kâinatta durgun olan hiç-bir şey yoktur. Sürekli bir hareket vardır ve bu harekette oluşacak bir azalmada yada durmada bozulma başlayacaktır. O hâlde durmak, “bozulmaya başlamak” demektir. İşte İslâm âlemi de son 250-300 yıldır durgunluktan ve atâletten kaynaklan bir bozulma hâlindedir ve şu-ana kadar da yeni-yeniden bir “hareket” düşüncesi yoktur. Dikkat edilirse “hareket düşüncesi yoktur” dedik. Yoksa atâlet-merkezli etkinlikler yapılmaktadır. Fakat bu etkinlikler eyleme dönük olmadığından, bir yaraya merhem olmamaktadır.

Bu 300 yıllık durgunluğu aşmak için zaman-zaman bazı çâreler denenmiş, kimilerinde özverili çalışmalar yapılmış, belli bir sinerji ve istikrar da yakalanmıştır ama bu sinerji yeterince etkili olamamıştır. Zîrâ karşı uygarlık olan batı, 300 yıl önce nefse dönmüştür ve nefs-merkezli düşünüp eylemeye başlamıştır. Eyleminin etkisinin bu kadar güçlü olması, nefs-merkezli düşüncenin-eylemin üstünlüğünden değil, “nefsin arzularının doyurulması” merkezli olduğundandır. İnsan nefse sâhip bir varlıktır ve ölene kadar tükenmeyecek arzuları vardır. İşte; düşünce, eylem ve ürünler bu arzular yâni nefs-merkezli olunca, tüm dünyâ-insanları tarafından karşı çıkılmayan bir dünyâ-şekli ortaya çıkmıştır ve bu süreç hâlâ da devâm etmektedir.

Her türlü nefs-merkezli üretim-tüketimin verdiği hazla insanlar görece mutluymuş gibi gözükse de, artık bu gidişâtın sonundan endişe edilmekte, bir kırılışın başladığı görülmekte ve zâten bu kadar tüketime, kapasitesi sınırlı olan Dünyâ da karşılık verememektedir ve denge özellikle mazlumdan yana bozulmaktadır. Bu nedenle de o hazlara ve arzulara Dünyâ’daki sâdece bâzı ülkeler ve vatandaşları kavuşabilmekte, diğer dünyâ-ülkeleri ve vatandaşları ise, yerine göre aç-susuz-sefil bir hayat yaşamaktadır. Bir de insan çift boyutlu bir varlık olduğundan yâni hem beden hem de rûha sâhip bir varlık olduğundan dolayı ve yok edilemeyecek bir vicdânı olduğundan, bu durumdan rahatsızlık duymakta ve bu gidişâta bir “dur” demek gerektiğinin bilincine varmaktadır.

Bu durumdan en çok da; o bilince sâhip ve böyle bir dünyâ-hayâtına karşı çıkan bir Kitab’a sâhip olan müslümanlar rahatsızdır. Bu rahatsızlık onlara yeni çâreler aratmaktadır. Burada “ne yapmalı” sorusuna cevap aramayacağız. Zîrâ ne yapmalı sorusundan gınâ geldi ve “ne yapmalı” sorusu ve buna cevap arayışları, harekete geçmenin önünde bir engel olmaya başladı. “Ne yapmalı” sorusu abes bir sorudur, zîrâ bizim elimizde hem Dünyâ’yı bin yıl boyunca aydınlatmış bir Kitap var, hem de âlemlere rahmet bir Peygamber örnekliğimiz var. Ne yapmalı sorusunu sormak bu durumda yersizdir ve ne yapılması gerektiği zâten çok bellidir. Yapılacak şeyi değil, ihtiyâcımız olan şeyi arıyoruz. Bu yazı; asr-ı saadet süreci merkezli bir, “neye ihtiyâcımız var” arayışıdır. Bizim “harekete geçmek” için ihtiyâcımız olan şeyler nedir, onu belirlemek önemlidir.

İhtiyâcımız olan şeyler şunlardır:

Dünyâ’nın kötü hâlinden huzursuz olan insanlara ihtiyâcımız var. Eleştirel bir bilince ihtiyâcımız var. Îtirâz eden bir zihne. İsyân eden bir şahsiyete ve topluma ihtiyâcımız var. Zamânın çirkefliklerini çok net görebilen, bu durumdan çok fazla rahatsız olan insanlara ihtiyâcımız var. Bu görüşü sağlayabilmek için Dünyâ’nın ve müslümanların genel kötü durumunu ortaya çıkaracak olan yazılara-kitaplara-konuşmalara-çalışmalara-anlatımlara ihtiyâcımız var. Bilgiye ulaşarak bilinçlenmeye ve bu bilinci olabildiğince çok yaymaya ihtiyâcımız var. Bu bilinci yayacak olan, bilinç-irâde-ahlâk-ferâgat ve direnç-sâhibi insanlara ihtiyâcımız var. Bu insanları bir-araya toplamaya ihtiyâcımız var. Bunun için Dünyâ’nın ne kadar kötü bir durumda olduğu bilgisini ve bilincini paylaşmaya ihtiyâcımız var.

“Tamamlanmış bir İslâm’i hareket plânı”nın olamayacağını düşünüyoruz. Yâni ilk baştan tam olarak hazırlanmış bir İslâm’i hareket plânı ol(a)maz. Teorinin karşılığı pratikte tam olarak görülmez çünkü. O nedenle “kervan biraz da yolda düzülür” diyerek, ortak bir çalışmayla yapılacak, çok ayrıntılı olmayan ama bizi yarı-yolda da bırakmayacak olan bir “ilk hareket plânı”na ihtiyâcımız var.

Bu yola girmiş insanlarla “kardeş” olmaya ihtiyâcımız var ve bu kardeşliği sıkı tutmaya ihtiyâcımız var. Bunun yolu infâk ve paylaşmaya dayanır. İnsanları kardeş yapıp sıkı tutabilecek şey, Ensar ve Muhâcir gibi maddî-mânevi paylaşımlardır. Kişisel çalışmalar yapmaya ve zaman-zaman bir-araya gelerek bu paylaşımlarda bulunmaya ve hem eksiğimizi tamamlamaya ve hem de fikir alış-verişi yapmaya ihtiyâcımız var.

Sıkı bir disiplin altında olmak için ibâdetlerimizi aksatmadan disiplinli bir şekilde yapmaya ve nâfile ibâdetler eklemeye ihtiyâcımız var. En azından haftada bir gün oruç ve gece namazları çok faydalı olacaktır. Bir-zaman sonra İslâm’ı net olarak , -burası çok önemli-, “net olarak ortaya koyan dâvetler” yapılmalıdır. “Neyse o” şeklinde olan İslâm insanlara eksik ve aşırı yoruma tâbi tutularak değil, tam olarak anlatılmalı ki insanlar İslâm’ın ne olduğunu görsünler. Bu dâvet, yazı-kitap-dergi-konuşma-konferans ve kişisel dâvet şeklinde olmalıdır. Bunu yapabilecek sağlam kadrolara ihtiyâcımız var.

En çok ihtiyâcımız olan şey dirâyetli insanlar olacaktır elbette. Geri adım atmayacak insanlara ihtiyâcımız var ki bu insanlar herhâlde en çok “zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyleri olmayanlar” içinden çıkar. O hâlde zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyleri olmayan insanlara ihtiyâcımız var. Bir bilgi, bilinç ve eylemle, Allah’ın nîmetini ve yardımını celb-etmeye ihtiyâcımız var. Bunu şu âyetle formüle edebiliriz:

“Tâlût, orduyla birlikte ayrıldığında dedi ki: ‘Doğrusu Allah sizi bir ırmakla imtihan edecektir. Kim ondan içerse, artık o benden değildir ve kim de -eliyle bir avuç alanlar hâriç- onu tatmazsa bendendir. Küçük bir bölümü hâriç (hepsi sudan) içti. O, kendisiyle berâber îman edenlerle (ırmağı) geçince onlar (geride kalanlar): ‘Bugün bizim Câlût’a ve ordusuna karşı (koyacak) gücümüz yok’ dediler. (O zaman) Muhakkak Allah’a kavuşacaklarını umanlar (şöyle) dediler: ‘Nice küçük topluluk, daha çok olan bir topluluğa Allah’ın izniyle gâlip gelmiştir; Allah sabredenlerle berâberdir” (Bakara 249). Bir yudumdan, bir avuçtan başka içmeyip de karşı tarafa geçince hâlâ dik durabilen bir topluluğa ihtiyâcımız var.

İcâbında vatanında-yurdundan, ana-basından, işinden-aşından ve sevdiklerinden vazgeçerek Allah için hicret edebilecek, kendisini Allah’a adayabilecek insanlara ihtiyâcımız var. Hicret edenleri misâfir edip onlara her türlü imkânı hazırlayacak ve onlarla kardeş olacak insanlara ihtiyâcımız var. Sâdık arkadaşlara-dostlara ihtiyâcımız var. Hicret ettiğimiz yerde hayâtımızı sürdürecek bir çarşı-pazara, görüşmelerimizi yapacak bir câmiye-mescide ihtiyâcımız var. Çeşitli sûni ve şeytani farklılıkları yok etmeye ihtiyâcımız var. Gittiğimiz yerdeki insanlarla iyi geçinmeye ve onlarla iş-birliği yapmaya ihtiyâcımız var. Fakat bu kişilerden gelebilecek olan ihânetlere de hazırlık olmaya ihtiyâcımız var. Bilgi-bilinç-ibâdet-çalışma-kardeşlik-adâlet ortamına ihtiyâcımız var. Bir devlete ihtiyâcımız var. Bir medeniyet başlatmaya ihtiyâcımız var.

Fatma Barbarosoğlu:

“Hani anneler der ya; “abisi, kardeşin sana öyle demek istemedi”. İşte bizim de bizi birbirimize yakın eyleyecek “mütercim”lere ihtiyâcımız var. Öfke-dilini idrâk-diline, hâl-diline tercüme edecek insana/insanlara ihtiyâcımız var” der.

Atasoy Müftüoğlu ise:

“Gerçek sorunlar ve gerçek sorular etrâfında yoğunlaşan entelektüel bir çevreye, kadrolara ihtiyâcımız var” der.

“Savaş, hoşunuza gitmediği hâlde üzerinize yazıldı (farz kılındı). Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz” (Bakara 216) âyeti gereği, gerektiğinde savaşmayı ve şehâdeti göze alabilecek olan insanlara ihtiyâcımız var. Savaş için hazırlık yapmaya ihtiyâcımız var. Bunun için sıkı bir birliğe-berâberliğe ihtiyâcımız var. Nihâyet savaşmaya ihtiyâcımız var. Evet savaş bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyâcı karşılamayanlar çeşitli derekelere düşerler. Savaşla birlikte zâfere ihtiyâcımız var. Bu zaferi elde etmek için, komutanlara, şehitlere ve gâzilere ihtiyâcımız var. Arkadan gelen iyi yetiştirilmiş bir nesle ihtiyâcımız var. Arkamızda dik ve diri durabilen kadınlara ihtiyâcımız var. Hattâ zaaflarımızdan kaynaklanan bozgunlara bile ihtiyâcımız var. Çok çetin durumlarda dik ve diri durabilecek bir dirâyete ihtiyâcımız var. Anlaşmalara ihtiyâcımız var. Kâlplere girmeye ihtiyâcımız var. Ne kadar ciddî ve samîmi olduğumuzu göstermeye ihtiyâcımız var. Bunun için yapılacak çeşitli ferâgatlere ihtiyâcımız var.

Susamış iken suyu nasıl ki arzuyla içiyoruz.. işte şâhâdeti de öyle arzulayacak şahsiyetlere ihtiyâcımız var. Ölmek ile bir bardak suyu içmek arasında bir fark görmeyecek insanlara ihtiyâcımız var. Ölmekten korkmayan insanlara sâhip olmak, zaferin ayak sesleridir. Allah yolunda ölürken; “işte şimdi kurtuldum” diyecek yiğitlere ihtiyâcımız var.

En sonunda şirkin merkezini fethetmeye ihtiyâcımız var. Tüm putları kırmaya, putlarımızdan kurtulmaya ihtiyâcımız var. Gaflete düşmeden hayâtı aynı ciddiyet ve gayretle sürdürmeye ihtiyâcımız var. İslâm’ı Kur’ân’ı tüm Dünyâ’ya yaymaya ihtiyâcımız var. Fethetmeye gidilen yerdeki, “niye buralara geldiniz” diyen komutana; “insanları kula-kulluktan kurtarıp Allah kul yapmaya geldik” diyen erlere ihtiyâcımız var. Sayıca çokluğuna güvenenlerin tehditleri karşısında; “sizin hayata düşkün askerleriniz kadar bizim ölüme düşkün askerlerimiz var” diyen şahsiyetlere ihtiyâcımız var. “Her insan ölüm tadacaktır” bilincine ihtiyâcımız var. Bu bağlamda vefât eden lîderlerimizin ardında yönetimin hakkını verecek insanlara ihtiyâcımız var ve onlara destek olmaya ihtiyâcımız var. Bundan sonra da devleti güçlendirip medeniyeti yaymaya ihtiyâcımız var.

Ne kadar da çok şeye ihtiyâcımız var. Fakat aslında tek bir şeye ihtiyâcımız var: Tüm bunlar için olmazsa-olmaz olan îmâna ve Allah’ın yardımına ihtiyâcımız var. Allah’ın zafer garantili yardımı gediğinde de “elhamdulillah” demeye ihtiyâcımız var. Müslüman olarak yaşamaya ve müslüman olarak ölmeye ihtiyâcımız var. “Melekler, güzellikle canlarını aldıklarında: ‘Selam size’ derler. ‘Yaptıklarınıza karşılık olmak üzere cennete girin” (Nâhl 32) muştusunu duymaya çok ihtiyâcımız var.

Evet, “insan”a ve “Allah’ın yardımına” ihtiyâcımız var.

 

Hârûn Görmüş

iktibas


Keyword : radyo vakit - harun görmüş -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Ümmetin İslam İşbirliği Teşkilatına çağrısı
Ey ümmetin yöneticileri! Size sesleniyorum tanıdınız mı beni? Hatırladınız mı? Ben Nur bacıyım Ebu Gureyp’te feryad eden… Ben Esma’yım Rabia meydanınd
Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler
“Zehirlenmişim, kanser enjekte edildiği bilgisi var!” Vefatından kısa bir süre önce yaptırdığı sağlık taramasında sapasağlam olmasına rağmen; bir ay
Sıra Müslüman halkların işbirliğinde
oğu Kudüs Filistin devletinin başkentidir” kararı, İslâm dünyasında politik, zihinsel ve duygusal olarak büyük etki yapacaktır. Sa- dece İslâm dünyası
Filistin'de şoke eden manzara! Fotoğrafa dikkat
Reuters haber ajansı, yüzlerini kapatmış askerler tarafından gözaltına alınan birçok Filistinlinin fotoğraflarını dünyaya servis etti. İsrail, bugü
Balfour Deklarasyonu Batı'nın İslam ümmetine karşı topyekün savaşıdır
Sözün özü, işgalci İsrail batılı ülkelerin büyük destek ve gözetimine sahiptir. Bu ülkelerin ideolojileri ve düşünceleri ayrı da olsa hepsi İsrail’e y
Gönüllerdeki Kudüs
Kudüs, 4 tepe üzerinde kurulmuştur. Zeytin Dağı bunlardan biridir. Eski şehrin tam ortasındaki İbrahim aleyhisselâmın oğlunu kurban etmeye teşebbüs et
Eylem çağrısı sen yoksan kimse yok!
Köyün birinde kimin ne kadar fedakâr olduğunu test etmek üzere jüri tarafından küçük bir deney yapılır. Deneye göre köyün ortasına konan büyükçe depo
Mustafa İslamoğlu'ndan klavye mücahitlerine ve hükümete çağrı
Eğer ille de laf edeceklerse otursunlar bu işi yapan Amerika’ya bir şey yazsınlar gönder- sinler ondan sonra Kudüs’ü Filistin’i sahipsiz bırakan bölge
Kudüs ve Mescid-i Aksâ Müslümanlarındır
“Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketli kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah
Trump yeni bir krizi başlattı: Kudüs'le ilgili tüm gelişmeler
1917 yılında İngilizlerin işgaliyle başlayan Filistin'i Yahudileştirme politikasında önemli bir dönüm noktası dün ABD tarafından atıldı. ABD Başkanı T
1 -


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat