'Cehenneme git Trump'

'Cehenneme git Trump'

ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesine tepki gösteren İranlılar cuma namazı çıkışı gösteriler düzenledi. Göstericiler, ABD Başkanı Trump, İngiltere ve İsrail aleyhinde sloganlar atarak, ABD bayrağını ateşe verdi.

'Cehenneme git Trump'

 

 

ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesine tepki gösteren İranlılar cuma namazı çıkışı gösteriler düzenledi.

Göstericiler, ABD Başkanı Trump, İngiltere ve İsrail aleyhinde sloganlar atarak, ABD bayrağını ateşe verdi.

 
Göstericiler, ABD Başkanı Trump, İngiltere ve İsrail aleyhinde sloganlar atarak, ABD bayrağını ateşe verdi. nn

Cuma imamından sert tepki: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz!

İran'daki cuma imamları bizzat ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından atanıyor. Liderin temsilcisi konumunda olan cuma imamları Hamaney'i temsilen hutbe veriyor.

Tahran cuma imamı Ayetullah Ahmed Hatemi, İsrail'in İran'a yönelik bir saldırıya kalkışması durumunda Tel Aviv ve Hayfa'nın yerle bir edileceğini söyledi.

İran'da yapılan gösterilerde ABD Başkanı Donald Trump ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz pankartlarının üstüne 'Cehenneme git' yazıldı.

Hatemi, cuma namazı hutbesinde nükleer anlaşmadan çekilen ABD ile birlikte Avrupa'ya eleştiriler yöneltti.

  • İran'ın nükleer anlaşmaya imza atan Avrupalı ülkelere güvenmemesi gerektiğini belirten Hatemi, "Avrupa ülkeleri anlaşmadaki taahhütleriyle ilgili birkaç hafta içinde yazılı garanti sunmazlarsa anlaşmadan çekileceğiz." ifadesini kullandı.

Reuters
İran'da yapılan gösterilerde ABD Başkanı Trump ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı.

Tahran cuma imamı Hatemi, "Sözünü tutmama konusunda Avrupa'nın ABD ile bir farkı yok." dedi.

Hatemi, İran'ın nükleer silah üretme hedefi olmadığını ancak füze kapasitesini her gün daha da ileri seviyeye taşıdığını belirterek, "İsrail bir delilik yapmaya kalkarsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz." tehdidinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın kararını destekleyen bazı Körfez ülkelerini hedef alan Hatemi, "Sizi uyarıyorum. Eğer bölgede bir şey olursa siz ABD'nin piyonları olacaksınız, servetleriniz yağma edildiği gibi canlarınız da yağma edilecek." diye konuştu.

 

yeni şafak

Google+ WhatsApp